Chcete-li mi sdělit něco, co se netýká článků (dotazy, návrhy, kritiku atp.), pište do zprávy autorovi nebo do návštěvní knihy.

Přežít s vlky

27. srpna 2010 v 14:45 | Neriah

Nedávno mi kámoška tuto knihu doporučila. A jelikož miluju autobiografie, místo toho, abych sepisovala další kapitolu povídky, pustila jsem se do čtení. A stálo to za to.

Název: Přežít s vlky
Autor: Misha Defonseca
Nakladatelství: Alpress
Sedmiletá židovská dívka se sama uprostřed druhé světové války vydává z Belgie na východ, kam Němci odvezli její rodiče. Neuvěřitelně těžká cesta jí poznamenala na celý život. Na cestě jí pomáhali přežít vlci, z lidí měla strach, proto se jim vyhýbala.
Už jako malá se setkála se smrtí, v necelýchdeseti letech zabila německého vojáka, který znásilnil a zastřelil dívku, a který chtěl zabít i ji. Lidem nevěřila, sama se považovala za člena vlčí smečky.
Po několika letech se vrátila do Belgie, kde se jí ujaly dvě katolické ženy. Nechtěly si vyslechnout její příběh, nazývaly jí lhářkou. Pochopení se jí dostalo až od svého druhého manžela, kdy o všem začala prvně mluvit.
Příběh na mě hluboce zapůsobil a to hlavně tím, že se tak malé dítě překonalo a sneslo tolik bolesti a utrpení, aby našlo své rodiče. Nebudu lhát, když řeknu, že mi při čtení ukáplo pár slz a to i přesto, že mě jen tak nic nerozbrečí.
Knihu mohu vřele doporučit.
 


Komentáře

1 Verča Verča | E-mail | 3. září 2010 v 0:42 | Reagovat

Jo, tahle knížka je prostě úžasná! Mě se tam nejvíc líbí autorčin vztah k přírodě. Museli to z ní určo vycítit i ti vlci, protože jinak by ji asi nevzali mezi sebe. Jestli budeš chtít, ráda zas něco doporučím. Teď čtu knížku Přežila. Je to o dívce, která přežila vyvražďování svého kmene ve Rwandě. Je to taky dost o bohu. Fascinuje mě ta její víra a umění odpouštět, které jí asi pomohli se z toho všeho nezbláznit. Já bych teda nedokázala odpustit lidem, kteří byli mými přáteli a přesto zabili mou rodinu. Ještě to nemám dočtený, ale už několikkrát jsem potlačovala slzy. Je to moc hezký. Já ty autory neskutečně obdivuju. Dokázali toho podle mě mnohem víc, než mnohé slavné osobnosti. Jestli ty budeš mít něco zajímavýho, čekám na typy.:-)

2 Neriah Neriah | 3. září 2010 v 9:35 | Reagovat

To určitě vycítili, máš pravdu. A hlavně neměla autorka strach, což k tomu taky hodně dopomohlo. To, co jsi doporučovala, si určo přečtu. Stáhla jsem toho teď docela dost, tak až to přečtu, doporučím, co je z toho nejlepší.

3 Colette Colette | Web | 13. září 2010 v 13:31 | Reagovat

Páni, to zní zajímavě. Určitě se na to zeptám v naší knihovně ;) i když teď mám taky hrozně moc knížek nahrabáno :D momentálně jsem se ale se zápalem pustila do Zlodějky knih od Markuse Zusaka. Je to vážně dech beroucí bichle o desetileté dívce,kradených knihách, smrti a nacistickém Německu. Fakt doporučuji. :)  a mimochodem, nechtěla by ses prosím spřátelit? :) zoufale potrebuji komentátory. Je to smutný pocit, když máš u kapitoly pravidelně jen jediný komentář od toho samého člověka... :( ach jo. Mám pak pocit, že moje povídky nestojí za nic...  Colette15.estranky.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.