Chcete-li mi sdělit něco, co se netýká článků (dotazy, návrhy, kritiku atp.), pište do zprávy autorovi nebo do návštěvní knihy.

Vcelku spokojená

16. září 2010 v 23:19 | Neriah |  Útržky života
Žádnou písemku z chemie jsme dnes nepsali, což mě neskutečně potěšilo. Zároveň mám referát z OSN přesunutý až na prosinec, takže mám spoustu času na přípravu, navíc jsem nerada první, takže takhle se alespoň ujistím, jak to má celé probíhat.
Spolubydlící mi má přijet až v říjnu, což mě taky těší, i když víc by mě potěšilo, kdyby nepřijela vůbec.
MOžná budu součástí jedné akce. Jestli to vyjde, budu moc ráda, mohlo by to trochu odbourat můj strach  z komunikace z cizími lidmi. A navíc budu někam patřit, někde mě budou potřebovat, budu tam jednou z důležitých osob. A přesně to já potřebuju.
Asi půjdu studovat psychologii nebo speciální pedagogiku. V poslední době nad tím hodně přemýšlím, i když jsem teprve ve druháku. V různých testech osobnosti mi vychází, že na to nemám povahu, že nejsem tak úplně empatická, že se hodím spíš pro účetnictví, techniku a tak. Ale na to já se opravdu necítím. Navíc s člověkem soucítit umím, jen to neumím dávat zas tak moc najevo.
Jestli půjdu na speciální pedagogiku, chci pracovat s dětmi v předškolním věku. Ale ani nevím, jestli se tam dostanu, je tam vždycky docela nával. Měla bych si vymyslet ještě nějakou možnost, kdyby selhala psychologie i speciální pedagogika. Nejhorší je, že nevím, kam bych tak ještě mohla jít. Jazyky mi dělají docela problém, technické předměty taky. Historie mě nezajímá zas tak moc, abych ji chtěla studovat... Takže fakt nevím.
 


Komentáře

1 Marťule Marťule | Web | 16. září 2010 v 23:34 | Reagovat

Řešila jsem (a vlastně ještě taky řeším) podobný problémy,akorát já jsem už ve čtvrťáku :D

Taky jsem dloooouho chtěla jít na psychologii a být psycholožkou. Jenže znám se,já bych se s těma lidma trápila a nosila bych si práci domů. Prostě bych nedokázala nechat starosti těch lidí v ordinaci a domů jít s čistou hlavou... Určitě bych z těch lidí ani nespala :D

Kamarád mě nalákal v poslední době na Cestovní ruch. Je tam taky různá psychologie památek,návštěvníků apod,takže zajímavé by to bezesporu být mohlo... Navíc je tam jazyk,nějaký účetnictví...Takže po škole bych mohla být od personalisty přes delegáta až po účetníka ve firmě,což zní dobře :-) (hlavně ten rozptyl v možnostech práce)

2 Neriah Neriah | 17. září 2010 v 10:55 | Reagovat

[1]: Právě proto psychologii volím až na druhé místo, a navíc bych chtěla být dětskou psychološkou, když už... Ta speciální pedagogika mě láká víc...
Cestovní ruch - to ale nezní špatně. Ale nevím, jestli by mě to tak úplně naplňovalo...:-)

3 Barunka Charlotte LaRose Barunka Charlotte LaRose | Web | 17. září 2010 v 17:19 | Reagovat

Jaképak akce budeš součástí??
Speicální pedagogika, to ti nevím. Alespoň mě by to asi nebavilo, já na to nějak nemám povahu. Ale pokud tě to baví, tak ti moc přeju, aby ti to vyšlo. A nic si nědelej z toho, že jsi teprve v druháku a už přemýšlíš nad tím, co budeš dělat poté. Prosímtě, já už od prváku (šestiletý gympl) přemýšlím, co budu dělat a už jsem to třikrát změnila :-)

4 Neriah Neriah | 17. září 2010 v 17:38 | Reagovat

[3]: O té akci možná někdy napíšu... Prozatím ani nevím, jestli mám povoleno o ní mluvit. :-D
Však já to pořád taky měnila. Jeden bláznivý okamžik jsem chtěla i na informatiku, ale to mě naštěstí přešlo. :-D Nevím, jestli na specku mám povahu, každopádně zkusit to můžu a uvidí se.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.