Chcete-li mi sdělit něco, co se netýká článků (dotazy, návrhy, kritiku atp.), pište do zprávy autorovi nebo do návštěvní knihy.

Už mě to vážně štve!

23. října 2010 v 10:33 | Neriah |  Útržky života
Mám ječný zrno. Už zase. Trpím na něj už asi 4 roky, ale teď jsem měla rok klid, tak jsem myslela, že je to za mnou. Tak asi není. :-(

Nejhorší je, že mi každý doktor radí něco jinýho. A nezabírá z toho po většinou nic. Minulý rok mi to vyřízli. A já se děsím, že na to vyřezávání budu muset jít znovu. Bolelo to jako čert! Ale musí se nechat, že jsem měla asi od února pokoj. Předtím jsem to ječný zrno měla alespoň pětkrát do roka. Jak tak zjišťuju, bude se to opakovat.
Vyzkoušela jsem už snad všechno. Používala jsem různé mastičky, které zabíraly jen někdy. Radili mi, že si mám dělat na oko obklady z heřmánku. Do teď nevím, k čemu to bylo dobré, když mi to taky nepomohlo. Jednou mi doktor předepsal antibiotika a byl tak na půl roku klid. Ale vždy se to vrátilo. Chci se toho zbavit, už napořád!!!
Jediný pozitivum vidím v tom, že jsem teď týden doma, takže budu mít na léčení klid, a nebudu ve škole poslouchat kecy, že s tím vůbec do školy nemám jezdit. No, to bych dříve chyběla skoro pořád, protože léčení trvalo tak čtrnáct dní a zhruba po měsíci to začalo nanovo.
Volna si teď moc neužiju, ve škole mi toho dali tolik, jakobyh měla chybět minimálně do Vánoc. Mám přečíst nějakou historickou beletrii. Nechcete mi něco doporučit? Mám pak o ní dvacet minut mluvit. To asi nedokážu, já nic neumím okecávat dlouho, všechny informace směstnám do několika vět. :-)
Navíc mě takové knihy moc neberou.
Ještě musím oskenovat knihu o mém rodném městě. Máme o něm dělat seminárku a v listopadu máme ukázat, co zatím máme. A já nemám nic, takže s tím musím trochu hnout. Dělání věcí na poslední chvíli je mou oblíbenou činností. :-) A pak si za to vždycky nadávám, protože nestíhám.
Brácha má příští týden noční směnu, to je dobře. Doufám, že si to ještě nezmění. Když má ranní, vždy mě ráno, když vstává, vzbudí. To mám pak chuť vraždit. Taky tak nemáte rádi tohle počasí? To je strašný. V létě chci, aby bylo chladněji, a když je chladněji, chci, aby zase bylo léto. :-(
Nějak se nám tu rozpadá pračka. :-) Musíme na sebe s mamkou pokřikovat, abychom se přes ten nepříjemný zvuk slyšely. :-D
 


Komentáře

1 Barunka Charlotte LaRose Barunka Charlotte LaRose | Web | 23. října 2010 v 10:41 | Reagovat

Tak to ječný zrno ti vůbec nezávidím, prý je to pěkný humus. Já ho zaplať Bůh nikdy neměla, tak ti držím palce.
Četla jsem kdysi jednu historickou knížku, ale nemůžu si vzpomenout, jak se jmenovala. Byla o tom, že jedna dívka dostala do doby, která předcházela pádu rodu Smiřických. Jenže jak se jmenovala. Kdybych si vzpomněla, tak to určitě napíšu.
Anebo můžeš zkusit Paměti kata Mydláře, to je taky moc hezká knížka :-)

2 Nel-ly Nel-ly | Web | 23. října 2010 v 10:57 | Reagovat

historický knihy jsou moje nejoblíbenější... od románů přes doopravdovou historii (tedy do začátku dvacátýho stolení, nabaví mě války, ale i tam jsem si něco našla)
To je, podle čeho máš mluvit, co tě baví a jak dlouhý to má být ;-) ale jsou toho mraky, že určitě něco najdeš

tu nemoc ti nezávidím, zní to dost příšerně, i když popravdě moc nevím o co jde... přeju hodně štěstí a hlavně výdrž ;-)

3 Lucka Lucka | E-mail | Web | 23. října 2010 v 18:48 | Reagovat

Tak to je mi líto. Musí to být určitě docela dost nepříjemné. Jednou jsem měla něco podobného, ale pak se to nějak naštěstí moc nerozjelo a od té doby se to neopakovalo. Jinak s tou knihou já opravdu nevím. Já právě zrovna historické knihy nemusím. Historický romány není můj oblíbený žánr. No záleží z jaké doby by to mělo být. Pokud by to mohlo být i z období 2. světové války, tak bych doporučovala knihu Naděje mi pomohla přežít. Mají to v knihovně ke stažení jako text. Je to taková historická autobiografie, která je dost drsná. No ale ty tenhle žánr máš ráda, tak bys to asi přečetla. Je to z nedávné historie, ale pokud by to nevadilo, můžeš to vyzkoušet. Myslím, že by se o tom dalo mluvit docela dlouho.

4 Neriah Neriah | 24. října 2010 v 12:28 | Reagovat

[1]:: Paměti kata Mydláře - to není špatný nápad. :-)
[2]:: Skutečnost je ještě mnohem strašlivější, než to zní. :-) Ale já na to trpím dost často, takže už jsem si zvykla. Je to něco jako hnis v oku.
[3]:: Máš pravdu, že je to nepříjemné. :-) Jinak díky za tip, na tu knihu se podívám a i kdyby se to profesorce nelíbilo, rozhodně si ji přečtu, vypadá to zajímavě. A taky historické knihy moc nemusím. :-)

5 Aria Aria | Web | 24. října 2010 v 19:37 | Reagovat

No, já jsem příliž historických románů nečetla, ale třeba Walter Scott napsal dost historických románů. Např. Ivanhoe, na to by jsi mohla mluvit docela dlouho nebo Quentin Durward je také dobrý nebo pokud něco, co špatně dopadne, tak Nevěsta z Lammermooru. Víc jsem od něj nečetla, ale napsal toho dost. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.