Chcete-li mi sdělit něco, co se netýká článků (dotazy, návrhy, kritiku atp.), pište do zprávy autorovi nebo do návštěvní knihy.

Lidičky, buďme originální!

7. prosince 2010 v 17:18 | Neriah |  Proudy myšlenek a názorů
Asi jsem zvláštní, ale já nikdy neměla žádný vzor a rozhodně to nehodlám měnit. Cítím se svobodněji. Přijde mi naprosto zbytečné kopírovat nějakou osobu, když jsme každý originál a můžeme se zachovat podle svého uvážení.

 Nejsem schopná pochopit všechny ty vášnivé obdivovatelky Miley Cyrus a  podobných existencí. Přeci budu nosit to, co se mi líbí a ne to, co zrovna nosí moje oblíbená zpěvačka. Budu poslouchat to, co mám ráda, ne jen jednoho interpreta. A když se můj vzor bude opíjet a bude brát drogy, to ho mám jako napodobit? A když už budu mít nějaký vzor, který budu slepě kopírovat, nebudu svůj názor cpát ostatním a zařazovat je, zda jsou in či out podle toho, co zrovna nosím/poslouchám/čtu...
Lidé, co někoho slepě následují, si ani nemůžou utvořit svůj názor na danou věc, nejsou toho ani schopní. A ve chvílích, kdy nemají koho následovat, jsou bezradní.
Já si všechno ráda rozhoduju sama, představa, že bych se měla řídit podle někoho jiného, mě dost děsí.
Když mi někdo řekne: "Z tohodle by sis měla brát příklad!", hned se naštvu. Proč bych si z někoho měla brát příklad? On je sice poslušný/chytrý/přátelský, a jistě má i další klady, ale já jsem já. Sice jsem občas protivná, ale kdo není, že? Nepotřebuji mít samé jedničky, když se ve světě uchytím. A přátelsky se chovám jen k těm, kterým mohu důvěřovat, nemám důvod chovat se takhle ke všem.
Minulý rok jsme měli v angličtině za úkol napsat něco o svém vzoru. U mě to dopadlo tak, že jsem nenapsala nic. Snažila jsem se usmlouvat to tak, abych napsala něco o někom oblíbeném, ale paní profesorka trvala na tom, že mám napsat něco o svém vzoru. A já neumím lhát.
Na závěr snad jen: buďme originální, to se cení víc, než tupé stádo následující jednu osobu. A upřímně doufám, že všechny Mileynky, Hanky Zamotánky a pod. časem dostanou rozum a budou se zajímat i o něco jiného, než o celebritu, kterou už za pár let nikdo znát nebude.
 


Komentáře

1 Elleine Elleine | Web | 7. prosince 2010 v 17:27 | Reagovat

Tak to je hodně zajímavý článek a i když máme naprosto odlišné názory, rozhodně se nad tím tvým zamyslím :-)

P.s. máš vážně nádherný blog - ten design sis dělala sama?? :-)

2 Barunka Charlotte LaRose Barunka Charlotte LaRose | Web | 7. prosince 2010 v 17:41 | Reagovat

Jak je možný, že ty mi mluvíš z duše??? Ne, vysvětli mi, jak je to možný.
Já jsem nikdy žádný vzor neměla, alespoň co si pamatuju. Vlastně ne, teď bych kecala, jeden mám, zato celoživotní. Jsou to moji rodiče. Mám je hrozně ráda a chtěla bych jednou mít takový život, jako mají oni. Ale abych napodobovala nějakou hvězdu nebo rádoby hvězdu? Děkuji, nechci :-)
A Hanka Zamotánka mě teda dostala do kolen :-)

3 Neriah Neriah | Web | 7. prosince 2010 v 17:41 | Reagovat

[1]: Ten design já nedělala, ale jsem moc ráda, že se líbí. :-)

4 David Bachmann David Bachmann | E-mail | Web | 7. prosince 2010 v 18:51 | Reagovat

Ježíš, Buddha, Lao C a třeba Dalailáma. To jsou ti, které bych snad označil jako svoje vzory. Každého ale v něčem jiném. Mám to tak celý život. Chtěl bych mít z každého něco. Určitě nelze slepě kopírovat jen jednoho člověka. Je dobré se poučit z toho, v čem je ten či onen lepší než já. V životě potkáš jen málo opravdových osobností. O to víc si toho važ! Z každého si lze vzít něco. Dokonce i úplný blbec ti může posloužit, jako zdroj poučení. Když v ničem jiném, tak v tom, že si řekneš, že nechceš být jako on. I to je dobré. Můžeš vyzvat lidi k originalitě, ale většina z nich na to nemá. Hromada takových, kteří nikdy ničeho nedosáhli a rozhodně nejsou originální, tě dokonce bude kritizovat, srážet a brzdit v růstu. Budou ti dávat dobré rady, jako: „Tohle nemůžeš!" „To se nesluší!" „To ti nemůže vyjít!" „Já na tvym místě bych to nedělala!" Jejich jedinou motivací nebude tvé dobro, ale pouhá sprostá závist, že ty jsi osobnost a oni nemají odvahu se osobnostmi stát. Jestli to všechno ustojíš a půjdeš si svou cestou a jestli ti nebude chybět schopnost sebereflexe, pokora a chuť se pořád učit, pak z tebe bude originální osobnost a podle mého i docela hezký člověk. Předpoklady pro to máš. Už zase nepíšu komentář, ale zmatený článek. Měl bych si najít nějaký vzor, který se umí vyjadřovat výstižněji a stručně!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.