Chcete-li mi sdělit něco, co se netýká článků (dotazy, návrhy, kritiku atp.), pište do zprávy autorovi nebo do návštěvní knihy.

Shrnutí dnešního dne, aneb stereotyp nade vše

13. prosince 2010 v 20:42 | Neriah |  Útržky života
Neriah má předčasně dobrou náladu.
Neriah se raduje, protože se bude možná učit latinu.
Neriah v to upřímně doufá.
A až se jí to konečně podaří zveřejnit bez hlášek "Aplikace internet explorer nemůže zobrazit tuto webovou strá                 nku", půjde se konečně najíst.*už se moc těší* 

Dnes jsme měli sezení s psychologem, kterého tu snad ve škole nemá rád nikdo, ale když jsme mu se spolužákem řekli, že bychom se chtěli učit latinu, slíbil, že se zeptá jedné profesorky, zda by nás neučila. Byl by to nepovinný předmět. Ale záleží na tom, kolik bude zájemců. Vím dohromady jen o třech a to mi přijde zoufale málo. Snad se ještě někdo připoji...
Ale jak říkám, raduji se předčasně. Nakonec to třeba ani nevyjde - paní profesorka nebude mít čas a nebo bude zájemců málo.
Nemůžu ale popřít, že by mě to nemrzelo. Latinu jsme mohli mít letos jako volitelný předmět, ale jeden spolužák, co odjel na rok studovat do Ameriky, by to nezvládal, tak jsme ustoupili a máme společenskovědní seminář. Přijde mi to jako naprostá zbytečnost, když máme ještě základy společenských věd. Prozatím ten seminář vypadá jako dějepis a zoufale mě to nebaví.
Je třináctého. Škoda že ne pátek.
Ale abych se vrátila k tomu sezení s úžasným psychologem - bylo to otřesný jako vždy. Povídal nám o asertivitě (proč? Vždyť jsme o ní mluvili minulý rok)...Nechtěla bych, aby můj blog objevil. Ze začátku mě to nebavilo. Po chvilce mě to trošku začalo nudit. A na konci jsem se málem unudila k smrti. Nechápu, co to má ve zvyku, ale vždy, když jsme měli přestávku, celou dobu tam s náma byl a vyjadřoval se k našim rozhovorům. Pak už jsem radši chodila pryč.
Zjišťuju jednu nemilou věc. Zítra máme po sobě angličtinu a němčinu. Zase budu všechna slovíčka plést dohromady, vážně se těším.
Nechápu matiku a zítra z ní píšem test. Nemůžu najít poznámky z biologie, z které jsem zítra zkoušená. A nechci tělocvik! Nechápu, proč máme tělocvik jako odpoledku hned po obědě.
Stále mě lidi dokážou překvapit a rodiče ze všeho nejvíce. Měli už jen trochu peněz a potřebovali jsme chleba. Mamka ale řekla, že chce cigarety, čímž už na chleba peníze nevycházely. Taťka řekl, že jí dá cigaretu od sebe, ale ona trvala na tom, že chce svoje. To je pro ně důležitější kouření než jídlo? Asi to nikdy jako nekuřák nepochopím, ale přijde mi to už docela síla.
Za hodinku se vrátí spolubydlící z práce. Jsem ráda, že pracuje celý den, takže ji vidím jen večer, i když bych ji samozřejmě nejraději neviděla vůbec.
Přemýšlím, co si večer přečtu. Mám tu toho poněkud víc a nejsem si tak úplně jistá, na co mám náladu.
Přemýšlela jsem nad svým blogem a několik věcí mě docela překvapilo.
-       Vážně mi pomáhá, když se vypíšu a ač to zní nepřejícně, těší mě, když se někdo cítí podobně, takže v tom nejsem sama
-       Zlepšuji si tím vyjadřování, a to jak písemné, tak i mluvené
-       Našla jsem spoustu podobných lidí jako já
-       Je to něco, co mě jaksi naplňuje
-      
-       a nakonec díky stálým čtenářůmmám důvod se zlepšovat ve psaní
Chtěla jsem psát článek "Co mi blog dal a vzal", ale myslím, že je to zbytečné. Nic mi nevzal, kromě nudných chvil a za to jsem ráda.

Jen ještě něco málo k anketě - všechny možnosti, které jsem tam dala, mi vadí, takže já bych si osobně nedokázala vybrat jednu jedinou. Já a zvuky…To je taky kapitola sama pro sebe. Na to bych taky mohla napsat článek. Pokud bych měla do ankety totiž napsat všechny, které mi vadí, musela bych jich napsat spoustu…
 


Komentáře

1 David Bachmann David Bachmann | E-mail | Web | 13. prosince 2010 v 21:07 | Reagovat

Tak k anketě: Nejhorší zvuk na světě je zubařská vrtačka!
No a ke článku: Nechápu, že se někdo může chtít dobrovolně učit latinu. 7 pádů, 5 slovesných tříd, hromada vzorů, horší, než druhá Čeština. Já jí měl povinně a hned v prvním pololetí jsem z ní propadal. Německý a anglický slovíčka si teda nepletu, ale když jsme měli tyhle dvě hodiny za sebou, tak jsem v němčině používal anglickej pravopis.
Jo a víš, co ti blog bere? Čas! Mě taky. Nečtu už téměř nic jinýho, než blogy.

2 Neriah Neriah | 13. prosince 2010 v 21:33 | Reagovat

[1]: Zubařská vrtačka mě nenapadla, protože její zvuk naštěstí neslyším tak často a doufám, že tomu bude tak i nadále. Latinu se chci učit tak nějak odjakživa, což je docela vtipný, když nemám na jazyky moc talent. Ale stojím si za tím, i když mě všichni odrazujou. Jo, času mi to bere hodně. Ale to mi bralo i před blogováním, když jsem pročítala všemožné blogy  a přesvědčovala jsem se, že to taky zkusím. Skoro se až stydím, že jsem asi 14 dní nepřečetla žádnou knihu. Blogů je příliš hodně na to, aby mě přestalo bavit je pročítat.

3 David Bachmann David Bachmann | E-mail | Web | 13. prosince 2010 v 22:00 | Reagovat

[2]: Já mam v přehrávači asi čtyři knížky, ale když na to není chuť, člověk by se neměl nutit. Někdy mam období, kdy poslouchám něco i 6 a víc hodin denně, ale teď to zrovna tak neni. Máš na knížky hromadu času. Ty to doženeš!

4 Lucka Lucka | E-mail | Web | 14. prosince 2010 v 14:21 | Reagovat

Já taky teď moc nečtu. Fakt hodně času trávím tím, že zkoumám různý blogy. Fakt mě baví pročítat, co lidi napíšou.

5 Labanda © Labanda © | Web | 14. prosince 2010 v 19:31 | Reagovat

odpoledky taky nemusim teda jsem nemusela abyl to pokaždý tělocvik hrůza mno to je fakt a děkuju za krásný komentík ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.