Chcete-li mi sdělit něco, co se netýká článků (dotazy, návrhy, kritiku atp.), pište do zprávy autorovi nebo do návštěvní knihy.

Jsem zrůda. A co vy?

16. ledna 2011 v 1:00 | Neriah |  Proudy myšlenek a názorů
Tak vás po nekonečně dlouhé době zdravím.
Vůbec jsem netušila, že napíšu až po tak dlouhé době, navíc takový nedůležitý blábol, ale třeba tím překonám ten zásek a zase začnu něco psát.
Vážně jsem se nechtěla k tomuto vyjadřovat, ale… Nemůžu spát (haha, to jsem taky četla, že bych měla spát, abych byla přitažlivější, tak já půjdu dělat reklamu na krásu)… A krom toho se taky docela nudím.
Ale abych se dostala k tématu…

Jistě jste si všimli nového webu krásná.cz. Jestli je tu někdo, kdo si ho nevšiml (což bych se hodně divila, když je to úplně všude, dokonce to bylo údajně i v televizi…), můžete se podívat třeba sem.
To, jak mě vytáčí ty všemožné reklamy, rozebírat nebudu. Ostatně psalo už to tolik lidí, že by to bylo poněkud… Neoriginální.
Nechce se mi ani moc rozebírat kvalita některých článků na tomto webu, nechci nikoho urážet, i když pravopis by měl alespoň trochu ovládat každý.
Tak o co jde?
O tento článek.Teď nehodlám psát nic proti autorce, kdyby si to náhodou myslela…Tohle ještě nebyl nejhorší článek. Jen mě to přivedlo na jednu myšlenku.
Ano, někteří možná hádáte správně, budu psát o povrchnosti.
A teď se pochlubte, kdo z vás je zrůda? Abyste rozuměli… Znamená to prý, že se nemalujete, nezajímáte se o to, jak zbalit kluka, hahaha.
Taky byste chtěli mít takové starosti? Já tedy ano… Dívka, co se potýká maximálně s problémem, že není právě in nebo že se s ní rozešel támhletem borec… No není to důvod rovnou k depresi?
Když jsem si přečetla slova, že ten, kdo nikdy nečetl články o šminkách, sexu a kámoškách je zoufalec, s kterým se nikdo nebaví, málem jsem se potrhala smíchy.
Ještě nesmím zapomenout na slova autorky, že se dostane na vysokou školu mnohem líp, protože může do přihlášky uvést nějakou praxi. Ale vážně myslím, že jí tohle bude naprosto k ničemu. Navíc s jejím pravopisem docela pochybuji, že se na literární školu opravdu dostane.
A teď pozor, jdu citovat svůj komentář, který jsem tam zanechala:

No... Původně jsem se ke článku vůbec nechtěla vyjadřovat. Vesměs tu bylo vyjádřeno všechno, co mám na srdci. Vzhled stránky je mi upřímně ukradený... Jestli je růžový, černý, žlutý nebo oranžový mě vážně netrápí. Proti barvám nemám žádné předsudky. Ale... Dost mě zarazilo tvoje prohlášení, že ten, kdo se nikdy nezajímal o šminky, je zrůda. Jak zbalit kluka mě vážně nikdy nezajímalo (stejně to jsou všichni pitomci). Nač se malovat a dělat ze sebe někoho, kdo vůbec nejsem, navíc se cítit nepohodlně? Nemám kámošky, ale přátele, což je pro mě mnohem víc, takže to mě taky nikdy nezajímalo. Jo a článkům o sexu jsem se musela někdy vážně smát, alespoň některým. Jo, čtu štosy knih, mám však přátele, kteří to jsou schopní akceptovat... A alespoň ovládám pravopis. Taky se domnívám, že na vysoké škole nebude nikoho zajímat, jestli jsem seděla u notebooku nebo se byla někde fotit, záleží na vědomostech. Studentce psychologie bude třeba docela k ničemu, že je slavná. A sláva koneckonců není vše.
Nenávidím, když se na mě upírá velká pozornost, takže v tom, co jsem napsala, není žádná závist. Nikdy bych nechtěla být slavná!!
Takže jsem mimo a ještě k tomu zrůda, ale jsem na to patřičně hrdá. A s životem se myslím poperu mnohem líp, když jsem nějaký ten posměch prožila... A na kritiku si zvykej. Vždycky bude někdo, kdo s tebou nebude souhlasit.
*konec komentáře*
A já teď nevím, jestli se smát nebo brečet.
Z týhle společnosti je mi vážně na blití.
Jak to bude vypadat za pár let?
Kvalitní literatura zůstane téměř zapomenuta, na ulicích budeme potkávat už jen zmalované husy, co nebudou umět do pěti napočítat (ne že by teď nebyly, ale ještě to není dost), ten, kdo vybočí z řady, bude rovnou ukamenován místo šikany…
Je mi z toho smutno.
Nemám tenhle neosobní svět ráda.
Možná teď na to hledím příliš pesimisticky, kdo ví. Ale třeba to bude jednou vážně realita…
A v tomhle, aby člověk nechával vyrůstat svoje děti?
Je to jen neslyšný povzdech, který nikdo neslyší…
Myslím, že nemá cenu něco takového řešit.
Ale vyjádřit jsem se prostě musela, ať si každý myslí, co chce.

Na závěr ještě, komu vadí, že mu web krásné.cz vyběhne po odhlášení z blogu, doporučuji přečíst tohle.

**

Myslela jsem, že s blogováním seknu. Ale přišlo mi toho všeho docela líto. Pamatuju ty začátky, kdy jsem hodinu váhala, zda článek zveřejnit, ty obavy, jestli nepíšu blbost…
Teď články zveřejňuji bez obav.
A po napsání tohoto článku je mé rozhodnutí jasné: budu vás se svými kecy otravovat ještě dlouho. Takže máte holt smůlu…
Profesoři se zbláznili, takže jestli nechci propadnout z chemie a němčiny, musím zabrat. Ale dost se toho obávám…
Jooo, když na to někdo kašle a chce se zlepšit na poslední chvíli, má smůlu. Ale já se do konce roku polepším.
Mám teď nějaký vzpomínkový období., Doufám, že brzo přejde, už mě nebaví vzpomínat…
Tak… Zas se někdy ozvu.
P.S.: Nevíte, proč když mám nastaveno na blogu trvalé přihlášení, neustále se mi to samo odhlašuje? Už mi to vážně začíná lézt na nervy…
 


Komentáře

1 Vinter Vinter | Web | 16. ledna 2011 v 13:41 | Reagovat

Trefně a dobře napsaný článek :)
Já jsem taky zrůda, ale že by mě to nějak trápilo? Ne... já jsem spíš hrdá na to, že jsem taková jaká jsem, nenechám se ničím ovlivňovat (a už vůbec ne tím co je "IN") a neřídím se těmi radami, které jsou cestou do pekel. Já si raději sednu a budu si pročítat štosy knih, budu chodit ven do lesa a budu dělat to, co mám ráda, co se mi líbí a v čem nacházím útěchu.

Souhlasím s tvrzením, že dnešní svět a dnešní společnost je děs a hrůza. A bude ještě hůř.

Ještě se vrátím k tomu tvrzení, kde slečna komentuje přijetí na vysokou školu: Oni na ní nikde s otevřenou náručí nečekají a dovolím si pochybovat o tom, že jí na VŠ přijmou. S pravopisnými chybami, které napsala (např. "záhlavý") na ní nebude nikdo zvědavý :) (ta slečna má opravdu vysoké sebevědomí :D)

2 punerank punerank | E-mail | Web | 16. ledna 2011 v 14:55 | Reagovat

Hele, neriah, máš v reklamě pod článkem lampiony štěstí, to by ti mělo vyhladit vrázky! dáme si závody, proč jsme zrůdy, která najdem víc důkazů:) mě blog.cz taky odhlašuje a vrčím. píšu koment z auta, taky podle toho vypadá... jo a ten tvůj koment u mě je perfektní, jen tak dál. já takový drobnosti ze života sbírám! matka mi do dneška připomíná, jak jsem svoje, jak jsem se uměla zaseknout, atd. a tento víkend u tchyně jsem nasbírala další perličky. třeba napíšu ještě z domova, uvidíme!

3 David Bachmann David Bachmann | E-mail | Web | 16. ledna 2011 v 16:29 | Reagovat

Docela pěkný článek, ale u některých vět bych měl připomínky k použití slov. Jinak ti musím říct, že máš jednu velikánskou smůlu! Jsi chytrá. To je v povrchní, na konzum, krásu, výkon a majetek orientované společnosti dost veliký handicap. Kdybys nemyslela a zapadla tak mezi většinu, byla bys šťastná, že máš bundu od Marxe a Spencera a četla by sis chvilku pro tebe. No, že taková nejsi je z mého hlediska dobře, ale z pohledu poněkud objektivnějšího to znamená, že tvůj život bude podstatně těžší. Mám stejný problém a vím, o čem mluvím. Dobré literatury je docela dost, i když většina pochází z minulosti. Autoři poplatní dnešnímu většinovému vkusu se nedají moc číst. Ale mile mě překvapil Brown, kterého církve dost odsuzují za nepřesnosti a spekulace týkající se věroučných témat, ale mně připadá, že píše moc dobře. Doporučuju zejména jeho knížku "Andělé a démoni". No a už tu zase plácám páté přes deváté. Ach jo. To je tím, že mi chybí vlastní nápady. Jo a proč myslíš, že je společnost v tomto povrchně tupém stavu? Já jsem přesvědčený, že je to nedostatkem pevných hodnot. Žádná víra, žádné zásady. Jen nesmyslná soutěživost ať už v módě, dietách, pracovním nebo školním úspěchu a v honění blahobytu. Já tu hru na rozvinutou, demokratickou a humánní společnost hrát nebudu.

4 Rabe Rabe | Web | 16. ledna 2011 v 16:34 | Reagovat

přidávám se do skupiny zrůd a jsem na to pyšná, to by byla škoda končit s blogem :-D

5 Neriah Neriah | Web | 16. ledna 2011 v 18:07 | Reagovat

[1]: Já jen doufám, že se najde někdo takový i za pár let... Tu slečnu ale trochu lituju. Teď si maluje takovou budoucnost a pak zjistí, že je život úplně jiný. Ale třeba se aspoň poučí.
[3]: Chyby v tom možná jsou, ale nebudu je radši ani hledat, pak bych přepsala celý článek a ztratil by tak původní myšlenku.
Život určitě těžší bude, ale nebojím se toho. Příčí se mi zapadnout mezi většinu, tak si ponesu následky.
Je pravda, že z dnešní literatury se toho dá číst velice málo, člověk musí hodně hledat.
Teď už jsou ve všem peníze. A to soutěžení, kdo dřív zhubne mě vytáčí. Za chvíli budou psychiatrie mezi sebou soutěžit, kde mají víc anorektiček. NO, to bylo hnusně řečeno.
Taky ti nabízeli spolupráci s krásná.cz, aby měli pohled i od mužské populace?
[4]: S blogem neskončím a vítej mezi zrůdami :D

6 David Bachmann David Bachmann | E-mail | Web | 16. ledna 2011 v 19:40 | Reagovat

Nic nepřepisuj! Jen tam máš asi pět krát slůvko "takže", což bych já osobně nahradil. Ale je to věc vkusu.
Bohužel mi spolupráci nenabídli. To by byla fakt sranda, psát jim tam třeba tipy na hubnutí, když sám vážim 130 kilo. Žijeme ve světě, kterému vládne blbost a podprůměrnost, což umožňuje i takovým esteticko-kulturně-sportovním barbarům, jako jsem já, psát pro takové blogy. Kdysi jsem slyšel, že pan Pavel Kohout (zakázaný spisovatel za komunizmu) psal pod pseudonymem pro rozhlas příběhy ke strašlivě socialistickýmu seriálu "Jak se máte, Vondrovi?" Tak já budu dělat poradce teenagerkám, co chtějí zhubnout a být krásné.

7 Neriah Neriah | Web | 16. ledna 2011 v 21:22 | Reagovat

[6]: "Takže" je u mě dost často používaný slovo, už si ani neuvědomuju, že ho píšu... Spolupráci prý nabízeli spoustě blogerům, jeden to přijal, že se prý těší, až jim napíše svůj názor :D Myslím, že tam moc dlouho nezůstane, ale jemu to za to stojí.

8 Tabitha ren Moore Tabitha ren Moore | Web | 18. ledna 2011 v 7:14 | Reagovat

Ten článek i ten web mě dostal.Doufám ,že i mě přínos do školního časopisu a fakt ,že vedu blogy pomůže dostat se na vysokou :D Taky jsem zrůda ,ale raději budu zrůda  , která bacha na to má dokonce i kluka a chodí mezi lidi než být taková nána , jako tyhle , které si myslí ,že je něco světoborného podílet se na něčem tak odporně protekčním , jako je krásná.cz Ten web by mi byl u zadní části těla, kdyby mi nebyla všude cpaná ta reklama a dokonce to člověka nepřesměrovalo na ten blaf po každém odhlášení :-? což jde díky bohu zrušit....

9 Barunka Charlotte LaRose Barunka Charlotte LaRose | Web | 18. ledna 2011 v 17:03 | Reagovat

Jo, taky jsem zrůda, ale co, jsem na to i hrdá. Myslím, že daná slečna má místo mozku rtěnku a zasloužila by...
Řekla si jí to hezky, Neriah, k tomu bych se připojila.
A opovaž se s blogováním seknout! Na to ani nemysli. Alespoň mě tvoje články hrozně baví :-)

10 Lucka Lucka | E-mail | Web | 18. ledna 2011 v 19:23 | Reagovat

Hezky napsané :-))) Mně se taky stává, že se mi v článku opakují občas nějaká ta slova a většinou si toho všimnu až po napsání. Už to ale neopravuju. Chci své texty zachovat takové, jaké jsou. S počtem článků se člověk opakování slov odnaučí. Trochu mi to připomíná naši učitelku ze střední. Taky nám říkala, že se nám opakují v našich slohovkách slova. Byla to ale opravdu skvělá ženská a díky ní umím aspoň trochu psát. Jasně že někdy se nevyjádřím úplně dobře, ale píšu si zatím pro radost a nechci se nějak stresovat. Dělej to taky tak. Myslím si, že píšeš na svůj věk dobře a inteligentně. Rozhodně v tom pokračuj. Moc by mi tvoje články chyběly :-))
Jinak s tebou souhlasím. Já se na ten web ani ještě nedívala, ale neláká mě to ani. Jsem totiž podle všeho taky zrůda :-))

11 Lucka Lucka | E-mail | Web | 18. ledna 2011 v 23:27 | Reagovat

Jo a z případné kritiky tvého psaní si nic nedělej. Dáváš do svých článků zajímavé myšlenky a hlavně cit. No a to je hodně důležité. Jen tak dál Neriah. Já ti opravdu moc fandím :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.