Chcete-li mi sdělit něco, co se netýká článků (dotazy, návrhy, kritiku atp.), pište do zprávy autorovi nebo do návštěvní knihy.

Slova do prázdna

3. února 2011 v 23:44 | Neriah |  Útržky života
V poslední době jsou divný dny, ani nevím proč.
Nevím, jakou mám náladu. Jsem zároveň naštvaná (nebo mě to mrzí?) - asi obojí… Měla jsem se sejít s kamarádkami, jenže mě čeká vyřizování na úřadě (jakoby to nemohlo počkat - já bych se den bez školy obešla)… Je mi ale líp než předchozí dny. Zároveň mi rodiče chtějí nakupovat nějaký oblečení, což zas budou hádky (opravdu už by mohli pochopit, že když nevidím, stejně si chci vybírat oblečení podle svýho a růžový, oranžový a fialový věci na sebe brát nechci.
Stalo se toho tolik a zároveň nic… Teda já to považuju za hodně událostí, ale někteří jedinci mají víc aktivit, takže by jim to přišla jako nuda.
Vezmeme to trošku na přeskáčku.Včera jsem se po půl roce slibování sešla s kamarádem. A to, abych zjistila, že se opravdu nevyplácí instalovat pochybně nefunkční programy, protože se může stát, že nejdou odinstalovat. A o obnovu systému za poslední rok a půl nestojím, díky. Proto asi zaškrtím spolužáka, co mi to instaloval (opravdu jsem v tom nevinně, když jsem mu to dovolila) :D
No… Když ale pominu tenhle fakt, který mi trochu zkazil náladu, když mi to oznámil, dobře jsem si s ním pokecala, postěžovala jsem si mu a chápe, že nechci číst Komenského.

Další z převratných (nebo ne?) událostí je to, že už k nám nastoupila nová spolužačka. Ale nevím, co si o ní myslet. Je ještě dost vyvedená z míry a moc nemluví… A já nejsem z těch, co by si ji hned přidávali na facebook, je mi to blbý, no.

Pravděpodobně půjdu příští týden na maturitní ples.
Ne, nechci tam. Už začínají pracovat nervy a já mám strach, že tam budu sama v davu lidí a nebudu schopná nikoho požádat o pomoc. Kamarádka mi slibuje, že tam se mnou bude, ale už ji trochu znám.
Nezačala jsem poslouchat kecy ostatních, že bych měla být trochu víc společenská a chodit na podobné akce. Nespolečenská budu i nadále, protože prostě velkou společnost nemám ráda, ať si každej říká, co chce.
Ta výhoda, která z toho pro mě plyne je to, že bude otevřenej intr. A já budu mít volnej pátek, sobotu a neděli a budu moct bejt v Praze.
Z plesu odejdu brzo a jestli mi kamarádka řekne, že si to rozmyslela a chce tam zůstat… Nejspíš odejdu sama, i když ještě ani nevím, kde že se ten ples koná.

Brácha se trochu zapletl s policií, ale to tu nehodlám rozvádět… Hlavní je, že si údajně začíná zařizovat bydlení a já tak budu mít pokoj sama pro sebe. Budu se stěhovat do menšího. Na někoho ten maličký pokoj může působit trochu klaustrofobicky, ale já se tam těšííííím!! Bude tam všecko jenom moje a nikdo mě tam nebude otravovat.
Jestli řekne, že se stěhovat nebude, tak asi odejdu já.
Víte, nevím, kam se těšit. Na intru nemůžu bydlet sama, doma nemůžu bydlet sama… Tak doufám, že to vyjde.

Upozorňuji, že následující řádky by mohly někoho šokovat, proto si dobře rozmyslete, jestli je budete číst!
Nepochlubila jsem se ještě s vysvědčením. Proto to udělám teď! Předem říkám, že nemám být na co hrdá. Pětka z chemie mě štve nejvíc, ale ani čtyřka z němčiny není nic převratného. Proto se hodlám začít učit.
Možná si někdo řekne, že to zase nedodržím. Já už vlastně předem nevím, jestli se mi to povede dodržet, protože vím, jak je to s mým soustředěním.
V úterý píšeme z chemie a je to teorie, což pro mě znamená jediné: budu se učit a učit a učit!!!
S němčinou jsem na tom hodně bídně, takže jsem se rozhodla, že si zopakuju všechny lekce a to rovnou od první. Každý týden bych si chtěla projet 50 slovíček od začátku, abych si zlepšila slovní zásobu, protože jsem na to kašlala. Naučím se všechny ty otravný předložky, skloňování a snad to bude alespoň trochu lepší.
Se čtyřkou z matiky toho asi moc nenadělám, protože funkce prostě nezvládám a to je to čím dál horší. Ještě dlouho se jich prý nezbavíme a já se momentálně zamotávám do exponenciálních rovnic a čím víc se to snažím pochopit, tím míň v tom vidím něco logickýho. Nechcete mi z nich dát někdo doučování? :D
Zbytek už jsou trojky a dvojky, jedničku mám jen z tělocviku a estetiky. Hm… Hodně jsem se zhoršila… Ale jsem hrdá na dvojku z češtiny a angličtiny, co jsem stihla uhrát.
Včera jsem si biologii četla jen dvakrát a dnes jsem do písemky napsala skoro vše, takže z tou mou pamětí to nebude tak hrozný (nebo jsem měla štěstí na otázky, protože zkoušení bych nezvládla, to vím jistě).

Chtěla jsem psát ještě o něčem, ale nějak mi to vypadlo…

Mimochodem, nevíte někdo, co bych mohla mít s počítačem, když mi nechce načíst externí disk? Nefunguje to jenom mně, v jiným počítači je to v pohodě. A já tam mám zálohu a nutně z toho něco potřebuju. Na počítače jsem ale antitalent a fakt nevím, co s tím.
Kdybyste někdo tušil, moc byste mi pomohli. 
 


Komentáře

1 David Bachmann David Bachmann | E-mail | Web | 4. února 2011 v 0:09 | Reagovat

Ten externí disk zkus z jinýho USB.
5 z chemie chápu, 4 z matiky obdivuju a 4 z Němčiny nechápu, protože je celkem snadná. Systém učení se slovíček po padesáti je špatnej. Chce to spíš na každý nový slovíčko si tvořit věty a pamatovat si ho v souvislostech. Mozek funguje líp, když má ke slovu několik asociací.
Tu trochu soukromí v malém pokoji bych ti moc přál, protože i po 25 letech si pamatuju, jaký to je, když ho nemám. Velký společnosti taky nemam rád. Na ples bych nešel asi z principu. Věci si vybírej a trvej na tom. Nevím, co máš proti fialový, ostatním výhradám rozumím.

2 Neriah Neriah | 4. února 2011 v 9:24 | Reagovat

[1]: Tak jiný usb bohužel nepomáhá. On totiž ten disk naběhne, akorát ho počítač nevidí.
Já si nezvládám ke každému slovíčku tvořit věty. Navíc pojedu s ostatníma asi už devatenáctou lekci a zároveň se budu učit od začátku... A měla bych hodně rychle začít. Za čtyřku z matiky jsem ráda, ale bude to pořád horší.

3 Lizz Lizz | Web | 4. února 2011 v 9:31 | Reagovat

No na počítae jsme taky antitalent, takže neporadím :D
Mimochodem, to s tím intrem a doma. Mluvíš mi z duše. Na intru jsme na pokoji čtyři, doma pokoj s bratrem... Jeden skoro ani nemá šanci být někde chvíli sám (kromě záchodu :D) A to je pro mě, jakožto nespolečenského tvora dosti těžké. :D
Velký společnosti nesnáším, plesům se vyhýbám, ale uznávám, že je na nich i sranda (Loni mě na jeden dotáhli... První a poslední :D)
To s tím oblečením... xD Fialová je fajn, ovšem jde o to jaká fialová... xDD Nedej se! xD :D
CO se vysvdčení týče... xD S matikou bych možná pomoct mohla... :) Ale jistě to taky tvrdit nemůžu...xDD (Jsem totiž na lempl škole, kde to, co mi bere v matice teď brala většina lidí nejdýl v druháku :D)
Co vlastně děláš za školu? xD *tak trochu zvědavá*

4 David Bachmann David Bachmann | E-mail | Web | 4. února 2011 v 10:17 | Reagovat

[2]: Tak to bude tím, že některý disky je nutný povolit ve správci zařízení. Mělo by to být v ovládacích panelech v položce systém na kartě hardware a tam správce zařízení. Šipkama si ho najdi a odentruj a tam bude stav zařízení buď na povolit používání nebo zakázat. Teda ani nevím, co máš za systém, ale tohle platí pro windows xp.

5 Neriah Neriah | 4. února 2011 v 11:57 | Reagovat

[4]: Taky mám windows xp. Ale je to divný, protože ten disk je tam povolený. Dřív mi fungoval normálně, to až minulý týden se přestal zobrazovat.

6 Neriah Neriah | 4. února 2011 v 12:02 | Reagovat

[3]: Fuj, tak čtyři na intru... No taky jsem to zažila, ale teď máme buňky, kde jsou dva pokoje po dvou, takže aspoň tak. S bráchou mám milý bydlení, navíc když mu hygiena nic neříká a alkohol je jeho kamarád. Už se těším, až vypadne, vážně!!
Já jsem hodně nespolečenská, jenomže nikdo to jaksi nechce chápat a myslí si, že si vymýšlím :D Vždyť přeci jako malá jsem byla tak upovídaná... :D Zaškrtit! Právě se obávám toho, že už nevlezu na můj maturák, jestli se mi na tom plese nebude líbit. Fialová je to nejmenší zlo, růžová je ale děsivá... :D
Studuju druhák ústavu, co si říká gymnázium. A právě letos jsem zjistila, že mě to tam vlastně vůbec nebaví... :-( Na jakou školu chodíš ty?

7 Berenika Berenika | E-mail | Web | 4. února 2011 v 12:11 | Reagovat

Eh, takové nálady nesnáším. Naštěstí mám momentálně náladu spíš na psaní, chtěla jsem vlastně říct, že tvá povídka na přání je hotová :-D Na vysvědčení mám jednu dvojku, naštěstí, ale jsem teprve v osmičce, tak tě třeba ještě doženu, protože učení také moc nedám. Učitelé naštěstí nemají ve zvyku mě zkoušet, protože vědí, že lépe zvládám písemky. S matematikou nemohu sloužit, to je ten předmět, který jsem uhrála na dvóju jen tak tak a ehmm... Asi bych ti moc nepomohla, i Scio testy mi trvaly jen z matiky celý den. Téže bych chtěla na gymnázium, ale jen proto, že máma v uměleckém zaměření nevidí budoucnost. P.S. - Abych ještě chvíli byla sebestředná - doufám, že se ti má povídka bude líbit. :-D

8 Lizz Lizz | Web | 4. února 2011 v 12:35 | Reagovat

[6]:
Ale ono to není zase tak hrozný... Holky jsou fajn, jenom prostě... Snad každej má chvíli, kdy chce být sám, což jde tady těžko vymyslet, ale dá se. Jéje, tak to máte dobrý... xD :D
Oujé... :( Tak to ti nezávidím. Můj bratr je ještě malej na pití a hygiena... TEn to s ní naopak přehání. (Překlad: Projde někudy a ještě tejden je tam nedejchatelno :D)
Jo, tak to se ti nedivím, snad se brzy dočkáš... ;)
Jo, ot já taky... xD A jako malý mi to věřili spíš... To jsem seděla, četla, nekomunikovala, teď sedím, čtu, ale komunikuju až moc... Naštěstí to vypadá, že určití lidé už pochopili,že chtít po mě nějakou společenskou aktivitu je zbytečné.
Hehe...  VLastní maturák... Z toho mám osypky už teď.
Jo, fialová je fajn... (Arkarianovi oči jsou fajn..xD *hrabe jí*) Růžová je.... zlo v jeho nejzkaženější podobě ?D :P :D
Ajejda...xD To naštve :D
A hele, další gymplák.... S váma se nějak pytel roztrhl...xD :D
Já jsem třetím rokem na socce :D Sranda :D Zrovna já...xDD

9 Neriah Neriah | 4. února 2011 v 13:29 | Reagovat

[8]: Já nikdy neměla štěstí na fajn spolubydlící... Ta nynější je třeba dost hrozná. Já jako malá komunikovala, když jsem měla co říct... Jinak jsem se i obešla bez vrstevníků :D Teď doma moc nemluvím... To jen občas... Ale je mi to vyčítáno :D Už ani číst si podle nich pomalu nemůžu...
Školu s tebou ihned měním! :D Bavilo by mě to... Mají ji u nás otvírat, jenže... Musela bych začít znova prvákem a maturovala bych ve dvaadvaceti a to se mi ani moc enchce...

10 Lizz Lizz | Web | 4. února 2011 v 13:50 | Reagovat

Tak to je pak zlý no, jak není řeč s lidma... xD J8 jsem v tomhle ohledu měla kliku a většina mých spolubydlících byly má krevní skupina, jistě byly i výjimky, ale nebylo jich tolik :D :D :D
No, to já jako malá byla typická ukázka introverta..xD Nemluvila, nikam nechodila... Doma zalezlás knížkou...xDD :D :D :D
Ou, tak to je zlý...xDD NA to jsem vžýdycky odpovídala, že je lepší kydž si čtu, než abych třeba fetovala, ne? xD A co ti na to můžou říct? xD:D
Fakt? xD Tak jo..xDD Jenom... Budu potřbova minimálně jedno místo ještě..xDD O:-) :D Ne, ono to není u nás špatný jenom je to nuda, jeden nemusí ani přemejšlet a má skoro vyznamenání (Můj případ...xDD HOlt ta trojka z účetka se nechtěla uhnout :D)
Ale jinak je to sranda..xD :D
Až? No, tak to je docela dost..xD Nehledě na to, že potom ještě někam musíš... Socka samotná je vcelku na nic :D

11 Neriah Neriah | 4. února 2011 v 13:54 | Reagovat

Však já taky říkám, ať jsou za mě rádi... Už si začínají zvykat...
Škola, kde se nemusí přemýšlet je něco pro mě :D To bych brala hned... Ale je fakt, že nechci začínat znova (leda udělat někde rozdílovky do třeťáku), ale... To je šílený :D

12 Lizz Lizz | Web | 4. února 2011 v 13:58 | Reagovat

xDD Tak tak...xDDD Však oni si zvyknou...xDD U mě jim to trvalo 17 let, ale už to pochopili...xDDD Teda skoro všichni...xDD Některří ještě pořád setrvávají v bláhové naději, že s věkem 18 dostanu rozum - ha ha ha :D :D :D
xD Jn, ale někdy je to docela na nervy jdoucí :D :D :D No, kyž ti to ředitelka dovolí, tak proč by ne, že ano..xD A zas tak těžký to taky není... TEda povídali dva, co k nám dělali srovnávačky... xD Jeden ze stavebky a druhá z gymplu... Ty teda sice do prváku, ale i tak :D

13 Neriah Neriah | 4. února 2011 v 14:33 | Reagovat

Co si jako představují pod tím, že dostaneš rozum? :D No... do prváku to musí být hodně jednoduchý... Spolužák se za začátku druháku rozhodl, že přestoupí na obchodku, ale rozdílovky nezvládl... Že by to bylo tím, že se vůbec neučí? :D U nás ve třídě trhá rekordy v největším počtu pětek...

14 Lizz Lizz | Web | 4. února 2011 v 15:20 | Reagovat

No nejspíš něco ve stylu, že začnu číst vzdělávací četbu a přestanu o sobě na veřejnosti prohlašova,t že jse mveverka a tak pdobně :D :D
No nevím, to asi jo, ale tak ono se toho za ty dva roky moc stejně nedělo.. Akorát ZP a etiku se museli učit.. nějak zvlášť..xD :D
Jo, i to je možný..xDD No my zase v N-kách :D

15 Neriah Neriah | 4. února 2011 v 17:57 | Reagovat

Ach tak... Mamka má taky dojem, že bych měla začít číst nějaké normální knihy (ona sama čte romantické bláboly). Taťkovi je to naštěstí jedno, protože čte jenom noviny :D Ale já nebudu nikdy číst ani jedno z toho... :D A určitě tam nemáte chemii a jestli jo, tak jenom v prváku, to se vsadím :D

16 Lizz Lizz | Web | 4. února 2011 v 20:56 | Reagovat

xD Jo, tak nějak.. Ale mamku už jsem přeučila... čstečně.. xDD Podporuje Kinga..xDD :D :D
xD :D
NO chemii jenom v druháku a ještě takovou, že jsme tam dní nebyla, psali jsme písemku, že si to mám zkusit.. Tak jo...
DOnesl je opravené.. Za 1 a ještě jsem to diktovala  celé třídě :D

17 Verča Verča | E-mail | 6. února 2011 v 16:19 | Reagovat

Je škoda, že ten pátek nevyšel. Já jsem tě tak moooc chtěla vidět... No ale ona se nějaká příležitost určo najde. Když ne přes rok, tak o prázdninách stopro. To Brno bylo fakt super. Přítel mě vzal na horolezeckou stěnu, abych zjistila, že to lezení pro moje ručičky ala párátka, zase taková prdel není.:-D Já jsem byla na stužkováku jedny mý kámošky a musím říct, že jsem si to fakt užila. I když jsem měla jenom decku vína, připadala jsem si jak sjetá - když jsem s kámoškou tančila ploužák a zpívala u toho, až jsem si málem vyřvala hlasivky.:-
D Doufám, že si to taky užiješ, i když o tom teď pochybuješ.

18 Neriah Neriah | 6. února 2011 v 17:28 | Reagovat

[16]: Já dát mamce přečíst něco od KInga, tak mě žene... :D Taková inspirující literatura :D Jak to někdo nemůže mít rád? :D Já chci mít chemii taky jeden rok... Budu to muset vydržet až k matuře, jestli mě chemikář vůbec pustí dál :D

[17]: Já tě taky chtěla vidět... A o to víc jsem byla naštvaná, když mi v pátek na úřadě řekli, že jsem tam šla naprosto zbytečně. V tu chvíli jsem měla chuť být hodně zlá. Já doufám, že se ještě někdy před Krásenskem sejdeme, protože takhle jednou za rok je to na nic, ani si nestihneme všechno říct. Na horolezeckou stěnu bych šla hned, to mě vždy bavilo :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.