Chcete-li mi sdělit něco, co se netýká článků (dotazy, návrhy, kritiku atp.), pište do zprávy autorovi nebo do návštěvní knihy.

Alyson NoËlová - Nesmrtelní 1 Napořád

15. března 2011 v 14:43 | Neriah |  Knihy v mých myšlenkách
Dlouho jsem váhala, zda o téhle knize psát, jelikož dost lituju jejího přečtení (tak nějak mi nic nedala).
Ale nakonec proč ne, třeba někomu pomůžu a od čtení ho odradím :D.
Zesměšňování nebylo úmyslné, ale... Člověk se tomu prostě nedokáže ubránit. Snad první přečtená fantasy kniha, kterou považuju za naprostou slátaninu a spíš bych ji rovnou zařadila mezi červenou knihovnu.


Ever při autonehodě přišla o svoje rodiče a jako jediná přežila. Od té doby však u každého člověka vidí aury a slyší jejich myšlenky. Nosí mikiny s kapucou a pouští si nahlas hudbu, aby okolní myšlenky přehlušila.
Do školy však nastupuje naprosto úžasný a krásný chlapec Damen, po kterém vzdychají naprosto všechny dívky a dokonce i chlapci, ale co je hlavní - při jeho dotyku Ever neslyší žádné myšlenky a svět se zklidňuje.
Damen má ale několik zvláštních schopností: dokáže jen tak ze vzduchu vyčarovat jakoukoliv květinu, žádný předmět mu ve škole nedělá problém, kreslí lépe než sám Picasso a tak nějak je až příliš dokonalý.
Mezi Ever a Damenem propukne tak velká láska, až z toho tají všechny ledovce, avšak nějaké ty problémy nastat také musí.
Ever žárlí na všechny dívky, které se v Damenově okolí vyskytují a navíc jí nechce prozradit, kde bydlí a občas si tak nějak záhadně zmizí.
Ever se rozhodne tajemství odhalit a jelikož jí navštěvuje její mrtvá sestra, vyzjistí od ní všechny informace, kde dům nalézt a už si to tam šine ve svém autě.
Tam nalezne svou kamarádku Haven, jak se nad Ní Damen sklání a ona si z toho okamžitě vyvodí, že je Damen upír. Sice jí vymaže paměť, ale i tak má v jeho přítomnosti nepříjemný pocit. Nakonec si to mezi sebou všechno objasní, přičemž zjistíme, že Damen opravdu žádný upír není, avšak Ever ho pošle do daleka, jelikož se zachoval bezohledně, když ji navrátil do života.
To se tam však potom připlete ještě Drina, která Damena "miluje" a chce Ever zabít (prý už ji zabila několikrát v minulých životech).
Jak už to tak bývá, vše dobře dopadne, Drina zahyne, jelikož neuměla milovat a Damen s Ever žijou šťastně až do smrti (nebo lépe řečeno až do skonání světa :D.
A ta jedna mrtvola v celé knize v člověku nevyvolala naprosto nic: ani lítost, ani radost, že je po ní.

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Chtěla jsem něco odlehčenějšího na čtení a podmínkou bylo fantasy. Na tuhle knihu jsem narazila náhodou a protože jsem člověk velice zvědavý, pustila jsem se do čtení :)
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
přeslazená romantika
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
milovat
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Nechtěla bych být nikým. Protože... Ty postavy se mi zdály tak nějak jednoduché. Nebo možná bych chtěla být Sabinne, protože tý se většina děje moc netýkala a nějak ani moc netrpěla :)
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Četlo se to skoro samo a myslím, že některé dívky v pubertě by to mohlo bavit.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Jednoduchost. Jak postav, tak děje. Bylo to až moc očekávané a skoro u všeho předem šlo odtušit, co se bude dít.
Nakonec jedna malá rada pro spisovatelku: pokud nechcete vymyslet naprosto strhující děj, nepokračujte v psaní dalších dílů...
Jestli někdo knihu budete číst, nebo už jste ji četli, zajímal by mě váš názor, hlavně v případě, jestli je opačný než ten můj.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.