Chcete-li mi sdělit něco, co se netýká článků (dotazy, návrhy, kritiku atp.), pište do zprávy autorovi nebo do návštěvní knihy.

Cassandra Clare - Město z kostí

13. května 2011 v 23:14 | Neriah |  Knihy v mých myšlenkách
...


První díl série Nástroje smrti vypráví o patnáctileté Clary, které se po návštěvě klubu Pandemonium dočista změní život.
Uvidí tam totiž vraždu, a ne tak ledajakou. NIkdo jiný ji totiž nevidí. Seznámí se tedy s lovci stínů, kteří chrání svět před démony. Ještě ten večer pak mizí její matka a ona je jedním z démonů napadena. Navíc zjišťuje, že matčin přítel o tomto záhadném světě něco ví.
Vyvstává proto před ní spousta nezodpovězených otázek, na něž by ráda znala odpověď a zdá se, že nejen ona.
Pravdu sice zjistí, ale za jakou cenu?
Můžu říct, že z této knihy jsem jedině nadšená. Není to jenom o romantice a vztazích, ale něco pořádného se tam děje. Autorka navíc píše tak, že nedovedu dopředu odhalit, co se asi stane, takže jsem pak velice udivená a mile překvapená.
Pokud se bojíte, že jsou všechny novodobé fantasy knihy pro mladé podobné Stmívání, tohoto se opravdu bát nemusíte, vřele vám knihu doporučuji.

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Protože... Jsem četla na několika blozích pochvalné recenze a chtěla jsem si po dlouhé době přečíst kvalitní fantasy nehemžící se neoriginálními postavami či dějem. Navíc jsem si chtěla přečíst nějakou knihu, kde se vyskytují démoni.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Bolestná rozhodnutí
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Hledat
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Ztotožňuji se s Jacem, jeho chování se mi moc líbí. Ale zároveň bych jím nechtěla být (kdo četl, nejspíš pochopí).
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno pozitivum.
Příběh má rozhodně originální zápletku, nečekané rozuzlení děje... A milovnice Stmívání by si měli přečíst hlavně pasáže o upírech, kteří se od těch romantických neskutečně líší. A z upířích motorek jsem skutečně nadšená. :D
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Negativum? Áááách! Já vám nějak nevím... Chování postav nehodlám kritizovat, jelikož jinak by příběh neměl tu úžasnou originalitu a celkově asi knize nemám co vytknout, , takže se z této otázky nenápadně vymlouvám...
NO a teď si jen najít čas na dočtení druhého dílu a sehnat třetí :-P
 


Komentáře

1 Barunka Charlotte LaRose Barunka Charlotte LaRose | Web | 14. května 2011 v 19:04 | Reagovat

Páni, tohle taky zní hodně zajímavě...
Kruciš, Neriah, ještě jedna taková dobrá knížka a já tu povinnou četbu nikdy nepřečtu...:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.