Chcete-li mi sdělit něco, co se netýká článků (dotazy, návrhy, kritiku atp.), pište do zprávy autorovi nebo do návštěvní knihy.

Kay Hooperová - Mrazivé sny

16. května 2011 v 11:34 | Neriah |  Knihy v mých myšlenkách
...

Dani má několik týdnů sny o děsivém vrahovi. Mění se vždy jen pár detailů, ale jinak je vše stejné - jde se svými kolegy do pasti.
Její sny jsou věštecké a jelikož vrah řádí již v druhém městě, začíná tajné pátrání skupiny senzibilů, kterým policie kvůli nadpřirozeným schopnostem tak úplně nedůvěřuje.
Dani své schopnosti nenávidí, snaží se před nii utíkat a proto některé věci tají. Navíc ji k smrti děsí hlas, který slyší jen ona - hlas chladný a slibující, že zemře a nikdo ji neochrání.
Vrah stupňuje brutalitu vražd mladých žen. Všichni se domnívají, že je to také senzibil, navíc velmi chytrý.
A duchové zemřelých žen tvrdí, že je vrah láká do pasti.
Jak se nakonec vše vyřeší, když navíc Danina sestra, její jednovaječné dvojče, skončí v nemocnici v komatu, protože byla napadena údajným vrahem?
1. Proč jsem si vybral/a přávě tuhle knihu?
To bych taky ráda věděla. Ale asi proto, že se mi líbil název.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Děsivá předtucha
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Najít
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěl/a být.
Docela chápu Dani, taky bych asi začla šílet, kdyby se mi každou noc zdálo něco o smrti a věděla bych, že se to stane a že tomu nemůžu zabránit. Zároveň však chápu i ty, co jí chtějí pomoct. Nechtěla bych však být Daninou sestrou Paris. A už vůbec bych si nechtěla vyzkoušet být jednou z obětí toho šílence...
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Líbí se mi, že i když máme malý náhled do toho, co vrah dělá, nikdy toho není prozrazeno tolik, aby čtenář věděl, co bude dál. Takže i my jsme stejně bezradní jako vyšetřovatelé.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si, co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Trochu mi nesedl ten styl psaní. Dříve jsem už něco podobně psané četla, ale trvalo dlouho, než jsem se do toho dostala tak, aby mě něco z toho neznervózňovalo. V poslední době jsem byla zvyklá číst knihy trochu odlišného stylu.
 


Komentáře

1 davidbachmann davidbachmann | E-mail | Web | 20. května 2011 v 8:59 | Reagovat

Tohle bych asi nečetl. Mohl by z toho být scénář pro film na TV Nova, ale já na TV Nova zásadně nekoukám snad jen s vyjímkou Superstar.

2 nel-ly nel-ly | Web | 22. května 2011 v 0:40 | Reagovat

taky mi to nic neříká, ale k porovnání pro film TV-Nova... :D to mě pobavilo, i když já nekoukám ani na tu Superstar

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.