Chcete-li mi sdělit něco, co se netýká článků (dotazy, návrhy, kritiku atp.), pište do zprávy autorovi nebo do návštěvní knihy.

Kecání o nedůležitostech

26. května 2011 v 12:46 | Neriah |  Útržky života
Na konci školního roku mě vždy přepadá melancholická nálada. Všichni mi budou chybět, i ti, s kterými se moc nebavím. Naše třída se navíc pomalu ale jistě rozpadá a jestli se mi podaří projít do třeťáku, už to nebude ono. Ach jo.
Před týdnem se nám vrátil spolužák z Ameriky. Moc mu nezávidím všechny ty komisionální zkoušky, co ho čekají, ale zdá se, že on je vklidu. Myslím, že ty zkoušky pro něj budou dobrá příprava k maturitě.
O té teď taky dost uvažuji. Začali jsme se spolužákem přemýšlet, z čeho budeme maturovat a stále nevíme. Všichni tvrdí, jak je na to ještě miliarda času, ale není to pravda. Letí to neuvěřitelnou rychlostí a za chvíli budu vzpomínat na všechny ty zbytečné stresy kvůli chemii. U té ani nevím, jak na tom jsem. Pan profesor nám neopravil dvě písemky, takže tam mám pětku a trojku. Jestliže ale písemky opraví a budou špatné, čeká mě nějaké to přezkoušení nebo test. V poslední době mám více problémy s matikou. Dříve jsem ji zvládala celkem obstojně. Nebylo tam nic těžkého, bylo to logické. Avšak od té doby, co bereme goniometrické funkce, to jde z kopce. Všem těm goniometrickým rovnicím a sinovým a kosinovým větám opravdu nerozumím.
V chemii teď bereme ekologii, což je samá teorie, navíc dost ze života. Jestli z ní dostanu písemku, dokážu to okecat. Dokonce jsem i trochu porozuměla Názvosloví uhlovodíků. Oproti anorganickým vzorcům to má logiku, kterou vidím. Celý rok jsem se téměř neučila. Teď s hrůzou zjišťuji, že neumím vůbec nic. Na všechno využívám krátkodobou paměť, která je mi někdy dost k ničemu.
Uvědomila jsem si, že nechci trojku z češtiny a čtyřku z fyziky. Za tyto známky se dost stydím a mám je jen díky své lenosti. Zkusím si to ještě nějak opravit. V češtině budeme zítra psát poslední test z literatury, který snad dám na jedničku a jestli v červnu napíšu slohovku na lepší známku než trojku, možná bych tu dvojku na vysvědčení dostala. Ve fyzice je to akustika, z toho se snad troufnu nechat vyzkoušet.
S některými známkami nic ale nenadělám. Třeba v němčině a angličtině bojuju čím dál víc. U němčiny je to běžné, ale v angličtině jsem se zhoršila přímo děsivě. Mám čím dál větší problém v angličtině komunikovat, nedokážu dohromady seskládat i jednoduché věty... Nevím, co to se mnou je, dříve s tím nebyl problém.
V příštím školním roce chci zabrat v dějepise, protože budeme brát snad něco, co mě bude bavit. Když jsem se včera dozvěděla, že dějepis ve čtvrťáku není, dost jsem se divila.
No a pak taky základy společenských věd, je to jeden z předmětů, z kterého hodlám maturovat, tak by bylo poměrně smutné, kdybych na to kašlala.
Stejně jako minulý rok, si musíme vybrat jeden volitelný předmět. Na výběr je tu: konverzace v angličtině, konverzace v němčině, cvičení z matematiky, ekonomický blok a latina.
Nejspíše vyhraje konverzace z angličtiny, z které mám už předem hrůzu, jelikož se tam bude mluvit pouze anglicky a ani slovo česky, já však nebudu stíhat a rozumět, co se po mně chce. Už to nebude chemie, před čím se budu klepat hrůzou.
Vím, že bych se v ní měla zlepšit, u maturity mě čeká ta hrůzná čtvrthodinka, kdy něco budu muset anglicky blábolit, ale... Takhle to nezvládnu.
Jsem poměrně dost překvapená, že nemá spolužák z Ameriky moc zážitků. Ten jeden mě ale nehorázně pobavil. Američani totiž nemají moc přehled o ostatních státech, co jsem slyšela, prý se o nich ani neučí ve školách. Proto, když jim jednou přeložil do angličtiny své příjmení, kterým je jedno zvíře, mysleli si, že pochází z nějakého kmene, kde se dávají jména podle vlastností. :D Dokonce se ho prý ptali, zda tu máme elektřinu.
 


Komentáře

1 Verča Verča | 31. května 2011 v 16:50 | Reagovat

...Dokonce se ho prý ptali, zda tu máme elektřinu.:-D:-D

Hm, tak se mi potvrzuje kolik toho máme společnýho. Krom nesnášení chemie, krátkodobé paměti, nic moc ajině taky tu matiku. Pravda, goniometrické funkce mi ještě celkem šly, ale třeťák je pro mě jedno velké bojiště. I když jak se to vezme. Snažím se, to jo, ale stresovat se nějakýma číslama? To fakt nehodlám.:-)

Tak přeju ať to do konce nějak doklepeš a můžeš si užívat prázdnin.

Jo a víš jak vypadá moje povinná četba, kterou mám příští týden odevzdat? Jsem u osmé kapči Měsíční písně.:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.