Chcete-li mi sdělit něco, co se netýká článků (dotazy, návrhy, kritiku atp.), pište do zprávy autorovi nebo do návštěvní knihy.

Myšlenky spojené s nevěrou jen minimálně

2. května 2011 v 16:57 | Neriah |  Proudy myšlenek a názorů
Před několika lety jsem tvrdila, že nikdy nebudu pít kafe. Teď ho však v určitých obdobích hltám po litrech.
Taktéž bylo nepředstavitelné kašlat na každodenní povinnosti. Teď se na učení ani nepodívám a je mi to fuk.


Každý člověk si vždy stanoví nějaké zásady, kterými se buď řídí, nebo ne.
Já jsem si je rozdělila.
Nejprve jsou tu ty, které porušuji bez lítosti, protože pro mě nepředstavují nic důležitého, třeba to učení.
Do druhé skupiny zařazuji ty, které sice porušuji, ale s neochotou.
A do třetí patří ty, které porušit nechci a mám to v sobě tak hluboko, že už ani nemohu. Těm jsem skutečně věrná.
Myslím, že každý je občas nevěrný nějakým svým zásadám.
Slovo nevěra jsem vlastně slyšela už jako malé dítě, a to v televizi v jedné z přiblblých telenovel. Mamka je milovala a protože mě bavilo poslouchat televizi, ať už v ní bylo cokoliv, pochytila jsem tam i věci, které děti normálně moc neznají a ani je nezajímají. Mě ale život dospělých vždycky fascinoval a tak jsem se do toho stupidního příběhu vžívala možná i víc, než mamka kdy mohla tušit. Přišlo mi, že jsem světu dospělých tak nějak blíž, když některé věci znám. Stoprocentně vím, že mamka by si se mnou o takových věcech nikdy nepovídala a měla jsem pravdu. Pokud to samozřejmě ještě nehodlá napravit...
Jako dítě jsem pak nevěru vnímala dost negativně. Byla jsem schopná nenávidět všechny, co ji obhajovaly a tvrdili mi, že jsem dítě a ještě tomu nemohu úplně porozumět.
V pubertě mě pak popadlo naprosté šílenství, když jsem začala hltat všechny dívčí románky, kde se to vztahy s nevěrou jen hemžilo. A když už mi ani tyhle knihy nestačily, pustila jsem se do románů pro ženy, kde jich bylo ještě víc...
A víte co? Já se za to nestydím.
Byla jsem jistým způsobem odříznutá od světa kolem. Nevěděla jsem nic o lidských vztazích, protože jsem nikoho v místě bydliště neměla. A když mamka přestala mít kontrolu nad tím, co čtu, bylo celkem pochopitelné, že zhltám všecko, co mi přijde pod ruku.
Tak jsem zjistila hromady věcí, které bych normálně poznávala několik let.
Ale abych se vrátila k tématu.
V těch všemožných knihách jsem toho o nevěře přečetla vážně hodně. Nemohu říct, že ji teď chápu, protože jsem nic podobného neprožila. Ale mohu s jistotou říct, že všechno není na první pohled takové, jak se to jeví...

Vlastně teď přemýšlím, proč na toto téma vůbec píšu, když jsem si ještě před týdnem řekla, že o tomhle psát nehodlám v žádném případě.
Zase jsem byla nevěrná svému rozhodnutí.
Víte, tohle téma je prostě ještě nesmyslnější než krev.
(a opovažte se mi říct, že na něj teda nemám psát).
Už vidím ty skupiny blogerů, co se postaví proti sobě. Jedni budou tvrdit, že je nevěra fujky fujky a že jako nechápou, proč by to někdo dělal (ti rozumnější to samozřejmě vyjádří trochu lepším způsobem), druzí budou říkat, že to chápou, protože jsou sami nevěrní poměrně často a pak tu budou ti nestranní a ty já mám vždycky nejradši, protože se spolu smějeme těm ostatním (i když ostatní skupiny musím mít taky ráda, starají se mi o zábavu).
Na závěr si vám musím s pláčem postěžovat.
Čím dál častěji se mi totiž stává, že jsem nevěrná svému drahému, milovanému bložínku.
Můžu si stokrát říkat, že už na něj neco vložím, aby mu nebylo tak smutno (představte si to, dnes mi přišel mail od toplistu s počtem návštěvníků za minulý týden a bylo jich jen 58). Pak si však řeknu, že bložínek není jediný milovaný a tak vezmu svou další lásku a tou je kniha. Samozřejmě bložínek i knihy spolu tak trochu souvisí, a i tak by to fungovalo, jenomže to bych to nesměla být já...

Tak mi držte palce, ať mi odpustí jak bložínek, tak i můj mozek a já zas budu moct psát bez větších problémů.
P.S.: Jestliže najdete na toto téma zajímavý článek, nezdráhejte se mi o něm dát vědět, všechno to tentokrát nehodlám pročítat a nerada bych přišla o to nejlepší...
 


Komentáře

1 secreting secreting | 2. května 2011 v 17:10 | Reagovat

vyjádřila jsi to krásně :)) ale trošku mě od toho čláku odrazujou slova typu: "FUJKY FUJ", "BLOŽÍNEK" ... jak puberťačka závyslá na facebooku ....

2 Neriah Neriah | Web | 2. května 2011 v 17:14 | Reagovat

[1]: Díky... :-) A slova, která zmiňuješ, jsou psána úmyslně, taky je nemám ráda :D

3 davidbachmann davidbachmann | E-mail | Web | 2. května 2011 v 19:52 | Reagovat

Nejsi sama, kdo je nevěrný svému bložínkovi. Já teď taky nepíšu. Čtu zrovna jednu knížku od pana Simmela a i když je pan Simmel téměř komunista, čte se to dobře. Témata jsou týden od týdne stupidnější a já vlastně nevím, co bych o nevěře psal. Můžu teoretizovat, co bych dělal, kdyby mi partnerka byla nevěrná, ale byla by to jen teorie. Já totiž nevím, co bych dělal. Asi bych měl stejně jako ty období, kdy bych hltal kafe po litrech. Jo a k tomu bych si pustil nějakej starší živák Iron Maiden.

4 Verča Verča | E-mail | 2. května 2011 v 22:07 | Reagovat

Mě vždycky u těchle věcí, které jsou společnosti považovány za něco špatného, za něco neodpustitelného, fascinuje to, jak někdo říká: "Nevěra je hrozná! Já bych svojeho partnera /partnerku nikdy nepodvedla /nepodvedl." No a pak se na scéně objeví někdo noví, atraktivní a človíček, jenž si byl tak jistý ve svým tvrzení o nevěře, ji teď najednou sám provozuje.
Proto já se snažím věci neposuzovat ani neodsuzovat. Ono totiž nejde říct jen: "Nevěra je svině!" Záleží na úhlu pohledu, protože někteří za nevěru považuji už jen to, když jejich miláček do někoho šťouchne na facebooku. Podle mě je proti nevěře jediná zbraň - upřímnost. Upřímnost a schopnost si nic nevyčítat (jak ze strany "nevěrníka" tak ze strany druhého partnera). Pak žádná nevěra být ani nemůže. Je to signál, že něco v daným vztahu není v poho.
P.S No ale svýmu bložínku bys nevěrná fakt být neměla. Styď se!:-D

5 Dubious cat Dubious cat | Web | 8. května 2011 v 23:43 | Reagovat

Ahoj, tvůj článek mě zaujal a pokud chceš pár tipů na dobré články, určitě se podívej na náš blog, kde se od zítřka budou objevovat výběry nejlepších článků k TT, tak jako tomu bylo na srdci blogu..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.