Chcete-li mi sdělit něco, co se netýká článků (dotazy, návrhy, kritiku atp.), pište do zprávy autorovi nebo do návštěvní knihy.

Patricia Briggs - Krevní pouto (Mercedes Thompson 2)

16. května 2011 v 11:14 | Neriah |  Knihy v mých myšlenkách
...

V tomto díle se Mercy Thompsonová vydává se svým upířím přítelem Stefanem navštívit jiného upíra, který je však silnější, než Stefan původně předpokládal. Je totiž posedlý démonem.
A když začínají umírat nevinní lidé, je Mercy jasné, že musí zakročit a upíra zneškodnit.
Není to však tak jednoduché, když ji navíc upír v noci navštíví a skoro ji přinutí k tomu, aby ho pustila k sobě domů...
Kromě tohoto případu ještě musí řešit, zda si vybrat Adama nebo Samuela. Samuela ještě nepřestala milovat, vždyť to byla její první láska. Ale Adam ji přitahuje taky. Tak co s tím, navíc když je teď Samuel její spolubydlící?
A co když si do toho ještě znepřátelí Marsilii, vládkyni upířího klanu?
Musím říct, že kniha opět mile překvapila jak svou nepředvídatelností, tak i dějem, který se nikde zbytečně louho nezdržoval a tak to bylo čtivé a člověk se nenudil. Taky chválím humor, který můžeme nalézt i v situacích, kdy člověk normálně nemívá chuť vtipkovat.
A hlavně nezapomeňte na to, že nemáte děkovat žádnému fae.

1. Proč jsem si vybral/a právě tuhle knihu?
Především proto, že jsem četla první díl, který mě zaujal natolik, že jsem neodolala ani druhému.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
démonický upír
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem)
zničit
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěl/a být.
Pořád vede Mercy... A nechtěla bych být všemi oběťmi a ani jedním upírem...
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Myslím, že je to asi stejné jako u minulého dílu...
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si, co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
No, možná je to trochu jednotvárné. Každá kniha začne poklidně, pak je tam nějaké to napětí a na konci jedna velká akce, kde se bojuje... Nechci říct, že je to negativum, ale jelikož nemám co vytýkat, tak řeknu asi tohle...
 


Komentáře

1 davidbachmann davidbachmann | E-mail | Web | 20. května 2011 v 9:02 | Reagovat

Já se jako dítě upírů bál. Slyšel jsem o nich totiž vyprávění v rozhlasovém pořadu Meteor a pak mě děsili. Určitě se mi nechce o nich cokoli číst.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.