Chcete-li mi sdělit něco, co se netýká článků (dotazy, návrhy, kritiku atp.), pište do zprávy autorovi nebo do návštěvní knihy.

Chjo...

4. července 2011 v 19:37 | Neriah |  Útržky života
Víte, jak já nemám ráda horko? A najednou je taková úděsná kosa a já si říkám, že by to horko bylo snad i snesitelnější. To už jsem ale na tom dost blbě, když tohle říkám. Ale mám rýmu a bolí mě v krku a tak celkově je mi divně (to k tomu, jak v létě nebývám nemocná) a tak mám na to právo.
Nebaví mě sedět doma a čumět do blba, číst Percyho Jacksona už podruhé (ale když je ta kniha tak úžasná), nebaví mě představa, že budu celé prázdniny nedělat nic, nebaví mě to, že jenom přežívám a nejsem schopná postarat se o to, aby se některé věci změnily. Nebaví mě přítomnost, budoucnost ani minulost. Na minulost chci zapomenout, přítomnost je nudná a s budoucností si nevím rady prostě proto, že se nesnažím.
Doma je dusno (hádejte kvůli komu) a já se právě rozhodla, že chci na intr. Hned teď!
Prázdniny jsou vlastně svým způsobem příšerná otrava. Sice se nemusí chodit do školy, ale to je tak jediná věc, kvůli které bych z nich mohla mít teoreticky radost.
Těším se jedině na srpen, až uvidím zas všechny ty, které mám tak ráda a které vídám jen jednou za rok a to zas jen proto, že se během roku neodhodlám některým jedincům zavolat a domluvit si sraz.
Za nedlouho pojedu k babičce, kde si budu moct o notebooku a internetu nechat jen zdát, tudíž si beru zásobu knih (minimálně deset) a budu se modlit, aby babička zase nechtěla do dvou do rána koukat na televizi zesílenou na neúnosnou míru a pak vstávat v šest.
To je ta nevýhoda jednopokojových bytů.
"... neříkej mi, že seš na tom notebooku takovej závislák..."
"Ani ne, když mám co dělat. Tak mě sakra zabavte. Dřepění u televize však za zábavu nepovažuju... Na to jsem až moc hyperaktivní."
Takový byl zhruba rozhovor s mamkou na téma: vzít si s sebou notebook či ne.
Nakonec se nic nevyřešilo a stejně si ho brát nebudu.
A pak budu chodit po tetičkách a budu poslouchat: "Jé, ty jsi ale vyrostla", a to i přes to, že už tři roky měřím ubohých 158 cm, taky si vyslechnu: "Jé, ty jsi ale šikovná", i když není žádný důvod, proč by mi někdo měl něco takového říkat, pokud ovšem nebudou chtít ocenit mé vysvědčení, na němž se vyskytují hned čtyři čtyřky a jedna z nich z dějepisu.
A možná taky přijde řeč na mou budoucnost, na to, co bych ráda dělala a to bude taky zábava.
NO jéje, tak už sem plnoletá - no a co? To snad znamená, že se mi najednou rozsvítí a já si všechno nalinkuju? Budoucnost se nedá naplánovat. Můžeme se o to snažit, ale osud nám do cesty připlete vždycky nějaké překážky a záleží jen na nás, zda je odstraníme a půjdeme za svým cílem, nebo své plány zcela změníme.

Školní výlet byl fajn. Vlastně mnohem lepší, než jsem očekávala. Jediné, co mě v tom kempu, kde jsme byli ubytovaní, vyděsilo, byly sprchy.
Opravdu jsem byla ráda, když jsem se mohla na intru vklidu umýt a zamknout si přitom dveře
(jsme asi jediný pokoj na intru, který má v koupelnových dveřích klíč, haha. A jsem za to ráda.)
Nakonec jsme byly já a S. v chatce ještě s jedním spolužákem. Původně jsem myslela, že to nepřežiju a že to bude horor, ale pak jsme pokecali a bylo to fajn.
Vlastně to bylo dost vtipné, zvláště když jsme si vyprávěli noční můry z dětství. Moje hučačka a jeho vraždící noha opravdu nemají chybu.
Dva spolužáci hned druhý den odjeli, což byla docela škoda - jeden kvůli oslavě osmnáctin a druhý kvůli koncertu Judas priest (zmetek, já chtěla jít taky!!!!!).
Na příští metalový koncert mám prý povinnost jít s ním, tak to si nechám líbit.
Šli jsme do muzea kdesi v Kostelci nad čímsi, kde ovšem měli zavřeno, taky do podzemí v Českém Brodě, kde si ani nejsem jistá, zda to bylo to podzemí, kam jsme měli původně namířeno. Když ale ani místní obyvatelé netušili, že nějaké podzemí mají, to je pak těžká domluva.
Dala bych jim napsat naší úžasnou seminárku, haha.
Čtvrtek byl hodně zmatený, vlastně jsem si musela přivstat, abych si zabalila veškerý svůj skromný majetek povalující se i na místech, kde bych ho nikdy nečekala. Zjistila jsem přitom, že jsem si opravdu měla vzít ten kufr, protože jsem zaplnila dva batohy, velkou tašku na rameno a igelitku.
Ve škole jsem si od M. převzala Percyho se slibem, že ho naskenuju co nejdřív, což jsem i kupodivu splnila (ale jen proto, že jsem si ho tak moc chtěla přečíst).
Ještě jsem vyplnila jakýsi dotazník, kde jsem si jednou z odpovědí zajistila rychlý způsob smrti a odjela jsem.
S nikým jsem se neloučila, jen M. jsem řekla "Čau, tak na skypu" a to bylo vše. Víte, já nemám ráda loučení. Takže jsem všem rychle zdrhla - vždyť se uvidíme v září, no ne?
Na výletě se mi zdály dost prapodivné sny.
V tom prvním jsem dostala plný talíř masa a když jsem ho zakousla, zjistila jsem, že je to maso lidské. Nevím, jak jsem to zjistila a snad to radši ani nechci vědět, ale opravdu to byla nechutnost.
V tom druhém jsme já a moji přátelé jedli jakési jídlo, po kterém jsme neuvěřitelnou rychlostí přibírali na váze. Za chvíli už jsme nemohli ani projít dveřmi a kamarádka, která už možná není kamarádka, na mě začala křičet: "cos to udělala? cos to udělala...?"
A dnesse mi zas pro změnu zdálo, že mi jakási neznámá osoba vnutila nějaké otrávené jídlo, po kterém jsem měla do pěti minut zemřít.
Snad radši ani nechci vědět, co všechny ty sny mají znamenat.

Bratr tu poslouchá jakousi hrůzu, snad směska popu a čehosi nedefinovatelného, co se vůbec nedá poslouchat. Ještě chvíli to tu bude hrát a opravdu mu něco řeknu.
Možná se mi rýsuje jakýsi plán na konec srpna, ale všechno je ještě hodně nejisté, tak mlčím.
Vlastně... Možná to nakonec nevyjde kvůli tomu, že musím v ten termín k zubaři. Nemám ráda zubaře, víte. Stejně jako jakékoliv jiné doktory. Jestli mám z něčeho děsnou fobii, jsou to právě oni. A pak zhnilé jídlo, brrr!!!
 


Komentáře

1 tvd-upiri-deniky tvd-upiri-deniky | 4. července 2011 v 20:21 | Reagovat

no sny bejvaj na hlavu, já zas ve snech většinou necítim chuť jídla, což je docela na houby, zvlášť když se mi zdá o něčem, na co mam fakt chuť :D

2 Neriah Neriah | Web | 4. července 2011 v 20:49 | Reagovat

[1]: Věř mi, že když bych tu chuť lidskýho masa necítila, byla bych šťastná :D Ale naštěstí to byla jenom nějaká moje fantazie a už jsem tu chuť zapomněla...

3 Rabe Rabe | Web | 4. července 2011 v 21:43 | Reagovat

prázdniny bych taky klidně zkrátila, hlavně ať už jsem zpátky na intru :-D  to jsou děsivé sny, jíst lidské maso :-D

4 davidbachmann davidbachmann | E-mail | Web | 5. července 2011 v 10:15 | Reagovat

158 cm? Jé, tos nám ale fakt vyrostla!!!
Já se na prázdniny vždycky hodně těšil. Měl jsem na vesnici hromadu bratranců a sestřenic a i když v době mého dětství notebooky nebyly, o prázdninách jsem se rozhodně nenudil. Jak můžeš někam odjet bez notebooku? Tak to já bych tam teda nejel.
Ty sny dost často nějak souvisejí s tím, co zrovna čteš. Mně se teda stává, že se mi míchají knižní příběhy do snů.
Deset knížek si určitě vem! Docela se těším na tvoje minirecenze. Včera jsme přečetli s Markétou půlku Žhářky a myslím, že ji dneska dorazíme. Převádíme si texty do mp3 a pouštíme si to z beden v kuchyni, aby to bylo slyšet po celém bytě. Někdy jsme schopní poslouchat téměř celej den. Myslím, že máš stejnou diagnózu. Neboj! Prázdniny obvykle strašně rychle utečou.

5 punerank punerank | E-mail | Web | 5. července 2011 v 11:11 | Reagovat

Tak k fobii ze zubařů a zhnilýho jídla se hlásím taky, brrr.
jednou jsem ve snu okusovala přímo lidskou syrovou ruku, šlo to těžko trhat a cítila jsem hodně krev. hnus hnusnej to byl. taky mě často trhaj kočky a psi. i já je někdy týrám, někde je zavřu a nepustím je ven, dokud neumřou. oni furt žijou a trhaj mě za to, když je jdu zkontrolovat.
fakt hodně snů je z knih a filmů, jiným pomůže fantazie. někdy se mi zdají neuvěřitelné kombinace:)
já mívala z prázdnin podobný pocit. a to jsem byla ráda u babičky a ráda jsem někam jela. ale jízda byla na výletech to nejlepší. jako bych nepatřila ani na intr, ani pořádně domů...
o jaké knížce to píšeš? je zajímavá?

6 punerank punerank | E-mail | Web | 5. července 2011 v 11:13 | Reagovat

no mám mininápad k babičce - že by sis přecejen vzala notebok a psala povídky na přání, co? to oplácávání a hodnocení příbuzných - taky jsem jen rostla a rostla. a usměj se a poděkuj a přid zase a řekni přece něco. a pak - tys byla zas protivná, tebe tak někam vzít:)))

7 davidbachmann davidbachmann | E-mail | Web | 5. července 2011 v 11:57 | Reagovat

Jo ještě jsem zapomněl napsat, že mi děláš fakt radost! Že totiž někdo mladší o čtvrt století bude mít rád Judas Priest, na kterých jsem já vyrostl, to mě prostě moc těší! Na tom koncertě jsem taky nebyl. Prej tam s Judas hráli i White snake, což byla kdysi dávno docela dobrá hardrocková kapela, ale dneska už by mě asi zklamali. Můj nejlepší živák byl Black Sabbath na stadionu Slávie. Výbornej zvuk, všechny důležitý starý fláky a Ozzy byl ve formě! Musel jsem se smát, když jsem slyšel, že se nějaké protestantské církve modlily, aby tu Sabbath nemohl hrát. Jsem taky věřící, ale souvislost mezi metalem a satanismem jsem dosud neobjevil. Znám pár křesťanských, metalových kapel a můžu ti říct, že bys nepoznala rozdíl mezi nima a blackmetalem.

8 Neriah Neriah | Web | 5. července 2011 v 12:35 | Reagovat

[3]: Jsem ráda, že nejsem jediná, kdo je na intru tak nějak raději :D

[4]:
Ještě s mamkou a babičkou jsem nejmenší z rodiny, všichni ostatní nás převyšují tak aspoň o deset cm...
Já mám taky hromadu bratranců a sestřenic, protože taťka je asi z osmi sourozenců, jenomže když já se narodila, tak oni byli v pubertě a teď je nevídám, když žijou všude možně jenom v našem okolí ne. Sice si matně vzpomínám na to, že mám sestřenice v mém věku, pamatuju si i jejich jména, jenom mamka s taťkou nikdy neví, o kom je řeč, prý si na nikoho takovýho vůbec nepamatujou, ale já s bráchou jo, tak nevím.
Když čtu těsně předtím, než jdu spát, taky se mi to stává, ale o lidským mase jsem v poslední době opravdu nic nečetla...
Jsem ráda, že se Žhářka líbí. Já mít bedny po celým bytě, tak už mě asi rodiče ženou pryč.

Judas priest jsou super!!! Spolužák říkal, že White snake se mu vůbec nelíbili, já to ani nikdy neslyšela, tak nevím.
Hodně lidí spojuje metal a satanismus, nevím proč.

[6]:
To jsem ráda, že nejsem jediná. Jak by se fobii ze zhnilého jídla mohlo říkat? :)
Nikdo v mým okolí to ale vůbec nechápe... Tuhle se mamka podivovala, co to vyvádím, když jsem měla vyhodit nějaký hodně prastarý jabko :D Já jí ty pavouky asi připomenu. :D
A co to prosím tě čteš, že ve snech chroupeš syrovou ruku? Já si pamatuju, že v tom snu někdo uřízl malýmu dítěti palec a snědl ho... Pak mi tam vnutili to maso, ještě bylo opečený a ty okraje úplně do křupava, brrr!

Právě. Pomalu už nevím, kde se cítím líp, jestli doma nebo na intru. Doma jsem izolovaná od všech přátel, na intru jich taky moc není... Tak těžko říct.

Percy by tě asi nebavil, je to fantasy inspirované řeckou mytologií. Nejvíc mě pobavilo, když jsem četla, že je to knížka pro děti, tak jsem asi ještě dítě, no :D Ale četla to spolužákova babička a líbilo se jí to :D:D:D

Jenomže... když si vezmu notebook, budu poslouchat: "Ani jeden týden v roce bez něj nevydržíš-jsi závislá, já to říkala-ty si s náma vůbec nepovídáš..."

Odjíždím někdy k osmnáctýmu červenci, tak je to snad dostatek času připravit se na to

9 Verča Verča | E-mail | 5. července 2011 v 17:01 | Reagovat

No a já si zrovna dneska říkala, jestli pojedeš k babči. Ráda bych toho totiž využila a někam s tebou zas zašla jak minulej rok. Co ty na to?

Brrr!! Takový hnusny sny bych nechtěla. Někdo říká, že je lidský maso sladký... tak nevím. I když to moje asi je, protože roztomilým kukučům kraviček milek se odolává fakt těžko.:-D:-D

A když už jsme u těch snů, co si tak pamatuju jsou dva sny o jednom mém kámošovi, které se mi před nedávnem zdaly. Zvláštní je to, že v obou na mě působil úplně jinak než ve skutečnosti. Jakoby spadl z Marsu či co.:-D

10 Neriah Neriah | Web | 5. července 2011 v 18:29 | Reagovat

[9]:
Určitě tě ráda uvidím. Tak pokud budeš mít někdy mezi osmnáctým a asi pětadvacátým červencem čas (to ještě upřesním), můžem se domluvit.
Jo, sny o některých lidech jsou taky dost zajímavý, zvlášť třeba ty o některých blogerech, který jsem nikdy nepotkala :D

11 _*Metal.Since*_ _*Metal.Since*_ | Web | 5. července 2011 v 21:19 | Reagovat

Och.. co ten design? Paráda..! Já chci taky, budu brečet..:X..:D:)) Chce to klid a prázdniny rozproudit plnoletče.:P šup, šup..:D:)) Pártyyyy..!:D:))))

12 lamonecca lamonecca | Web | 5. července 2011 v 22:35 | Reagovat

To to léto krásně začíná, kosou :-? V létě máme přece jezdit na koupaliště, potit se vedrem a místo toho, aby jsme znovu vybalily mikiny a bundy. Skoro to vypadá, jako by začínal podzim :-D

13 Vendy Vendy | Web | 6. července 2011 v 22:52 | Reagovat

Prapodivné sny. Ale vzpomínám si, že jsem jednou taky měla odporný sen o jídle, a sice jedla jsem obložené mloky. Chutnali jako shnilá rajčata, takže až budeš chtít vědět, jak chutnají obložení mloci, kousni si do nějakého jetého rajčete. Můžu říct, že tu chuť jsem měla v puse ještě několik hodin potom, co jsem se vzbudila (a né, nejedla jsem ve spánku :D).
Ale zpátky k tobě a tvému článku:  ty se nudíš? Jak je to možný? Všichni známí z tvého okolí jsou pryč? Není možné si někam zajet? Nekoná se nějaký festival? Nebo kino? Nebo nějaký místní plavečák, čili koupalisko jakési? Před pár dny bylo hnusně, to je pravda, ale dnes to pražilo pořádně.
K těm příbuzným... tetičky jsou halt tetičky. A to ještě buď ráda, že budou jen řeči o tom, jak jsi vyrostla. Možná se už dočkáš řečí o tom, jestli máš nějakého kluka a jaký je. Nejlépe, kdy plánuješ svatbu... :-D  :-D  :-D
Zubaře taky nemám ráda. Brrr. I když on za to nemůže, vinu bych měla dávat spíš svým zubům, kdyby byly v pořádku, nemusela bych se bát zubaře. :-P
Tak pěkné prázdniny, a dej si pozor na to, co jíš! :-D

14 Neriah Neriah | Web | 7. července 2011 v 11:03 | Reagovat

[11]:
Na párty mě nějak neužije :D

[12]: Zdá se mi, že dnes zas budu nadávat na úděsné horko :D

[13]:
Brrr, rajčata jsou hnusná i bez toho, aby byla ještě zhnilá :D
V mém okolí se s nikým nevídám. Přes rok bývám na intru a o víkendech jsem většinou doma, s ostatními z mého města už jsem se dávno odcizila.
Koupat se tu dá jen v prapodivném rybníku, ale nejsem si tak úplně jistá, zda je to dobrý nápad :D Každý rok je tam nechutná voda a pochybuju, že letos to bude jiné :D
Kino... To by tam museli dávat něco normálního, ale doufám, že se ještě někdy v létě dostanu do Prahy na Harryho, protože tady bude až někdy za hodně dlouho.

Na kluka se mě už možná taky minule ptaly a ještě se podivovaly, že ne :D
Jenomže kdyby to byla pravda, dostala bych zas kázání o tom, jak jsme ještě mladí a tak :D

15 Passion Passion | Web | 7. července 2011 v 13:00 | Reagovat

To počasie sa chvalabohu už vylepšilo, i keď nie je možné, aby sme zažili deň bez búrky. Tie mraky si myslia, že sú zaujímavé a strašne moc sa chcem na ne pozerať asi! Ináč všetci ľudia podľa mňa si hovoria cze zimu, bodajby bolo to leto a cez leto zas túžia po zime. Cez školský rok po prázdninách, cze prázdniny po škole. Sme plný protikladov :-D Až je to niekedy vtipné!
To, že ti zostalo zle mi je ľúto, aj za to môže to počasie!
A to s tými tetičkami.. môj problém je úplne rovnaký. Ó aká si vysoká a kolko máš rokov? Že 15? pred chvíľkou si mala len 5...... tráápne!!

16 Vendy Vendy | Web | 11. července 2011 v 18:55 | Reagovat

[14]: "dostala bych zas kázání o tom, jak jsme ještě mladí a tak :D"
Tos trefila přesně!
Prostě, záminka k hovoru je záminka k hovoru :D Tetičky, babičky ani vdané sestřenky se zřejmě nezmění. I když výjimky snad existují... 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.