Chcete-li mi sdělit něco, co se netýká článků (dotazy, návrhy, kritiku atp.), pište do zprávy autorovi nebo do návštěvní knihy.

KOdži Suzuki - Spirála

18. července 2011 v 8:00 | Neriah |  Knihy v mých myšlenkách
Pokračování Kruhu.Jestli si Akasawa myslel, že přišel na způsob, jak zachránit manželku a dceru, šeredně se mýlil. Obě jeho milované totiž zemřely. A on ležel vážně zraněný v nemocnici.
Všechno o záhadné kazetě ale začíná zjišťovat Ando, což je patalog, který má na starost tělo Rjúdžiho Takajamy, který s Akasawou předtím spolupracoval. Ten i přesto, že je dávno mrtvý, snaží se Andovi pomocí šifer napovědět, co se děje. Ando se setkává s Rjúdžiho přítelkyní, s kterou si o celé záležitosti chce promluvit, ale ta poté záhadně mizí. Vydává se do jejího bytu, aby se podíval, zda náhodou také neviděla onu videokazetu, ale byt nachází prázdný, až na přítomnost něčeho nepojmenovatelného, na co nechce ani pomyslet.
Se svými kolegy pracuje na výzkumu nového viru, který se objevuje u každého zemřelého tímto způsobem. A skutečnost, která nakonec vyplyne, je mnohem děsivější, než by si kdo mohl pomyslet. A když ještě Ando potká tajemnou ženu, které prostě nedokáže odolat, je to pro něj ještě mnohem horší zjištění.
Poslední větu prosím neberte jako romantickou slaďárnu, ale já to nemůžu prozradit, jelikož to už bych hodně spoilerovala…
Suzuki mě umí stále překvapovat, když už si myslíte, že se na všechno přišlo, objeví se další věc, která všechno komplikuje. Obdivuji jeho styl psaní, dokáže čtenáře zaujmout a běhá mu mráz po zádech. Není to žádný horor v podobě krváku, ani nic podobného, čeho byste se v noci báli, i přesto ve vás něco zanechá.
1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Když už jsem přečetla jedničku, zajímalo mě pokračování.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Hrůzné pochopení.
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Spolupracovat.
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Být Andem se mi zdá jako ta nejhorší možnost hned po Sadako a celém lidstvu, takže… Ne, nechtěla bych být nikým. xD
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
To, jak se všechno obrátilo. Čtenář (a nejen ten) si myslel, že už se přišlo na to, jak předejít katastrofě a pak se tam najednou objeví malinký problém, z kterého je najednou velký problém a pak ten největší problém, jaký kdy svět zažil. xD
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Asi možná popisy všech těch buněk a tak. Sice to tam patřilo, ale běžný čtenář se v tom ani nevyzná a tak to pro něj nic moc neznamená.
 


Komentáře

1 Sayu Invisible Sayu Invisible | Web | 22. července 2011 v 12:17 | Reagovat

Kdysi jsem si nějakou z jeho knih půjčila v knihovně, buď to byla právě Spirála (už si nepamatuju název a ani moc děj, takže to podle tvého nespoilerového popisu nepoznám :D) anebo Kruh, každopádně to fakt nebyl horor v pravém slova smyslu. Každopádně byl tu jistý pocit hnusu, co ve mně vyvolával.

Neustále jsem taky porovnávala s Kruhem ala americké vydání a dospěla jsem k názoru, že ať už je tam společný motiv nebo ne, tohle je něco úplně jiného...

Ale jistojistě je to zajímavá, skoro bych řekla vyumělkovaně "vědecká" knížka :D.

(Bacha, spoiler!: Nebylo to v tomhle díle, jak si hrál na indiána a za té bouřky lezl někam do té "základny"? :-? )

2 Neriah Neriah | 22. července 2011 v 14:59 | Reagovat

[1]:
Není to přímo horor, jako třeba od Stephena Kinga. Ale něco do sebe rozhodně má.
JO, Suzuki ten pocit hnusu ve svých knihách vyvolávat umí.

A v téhle knize nikdo nikam nelezl... :D Ani tady, ani v prvním díle, leda že by to bylo pak ve Smyčce, ale to nevím :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.