Chcete-li mi sdělit něco, co se netýká článků (dotazy, návrhy, kritiku atp.), pište do zprávy autorovi nebo do návštěvní knihy.

Cassandra Clare - Město z popela

9. srpna 2011 v 18:52 | Neriah |  Knihy v mých myšlenkách

Druhý díl série Nástroje smrti, o prvním díle Město z kostí píšu zde.

Claryina matka se stále neprobouzí, Jace je obviňován ze spolupráce s Valentýnem a tak Clary nemá možnost žít normální život, jaký si přeje.
Valentýn navíc chystá opravdovou válku, už nehodlá zůstávat v ústraní jako doposud. Jeho plánům ovšem někteří nechtějí věřit a tak může být na jakoukoliv záchranu pozdě...
Příběh mě opět nezklamal, dočkala jsem se jak akce, kterou mám v knihách tak ráda, zároveň se v ní vyskytují i zamotané vztahy, které jsou mnohem lepší než kdejaká romantická slaďárna.
Postavy autorka umí dobře propracovat, jejich myšlenkové pochody se mi moc líbí. Taky mě dokáže zaujmout to, jak chvíli něco vypadá jako perfektní plán a v druhé chvíli je z toho obrovské zklamání.
KOnec knihy se mi líbil nejvíce, život prostě není pohádka a s člověkem se nemazlí.

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Protože jsem si přečetla první díl, tak jsem chtěla znát pokračování. Navíc myslím, že je to jedna z ya knížek, která stojí za přečtení.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Velké zklamání.
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Nevěřit.
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Clary je mi z celého příběhu tak nějak nejbližší. Asi proto, že je o ní psáno hodně. Ale líbí se mi i postava Krasomyla, díky kterému jsem se občas opravdu zasmála.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Sarkasmus. Ne vždy dobrý konec.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Negativum? ... Vadí mi Simon. Jeho chování, žárlení. JO, dá se mu rozumět, ale jeho postava je mi dost protivná.
Teď už jen přečíst i Město ze skla, zrovna mám náladu na čtení fantasy, tak se do toho možná pustím ještě tento týden.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.