Chcete-li mi sdělit něco, co se netýká článků (dotazy, návrhy, kritiku atp.), pište do zprávy autorovi nebo do návštěvní knihy.

Henry Denker - Domov pro Kathy

9. srpna 2011 v 18:48 | Neriah |  Knihy v mých myšlenkách
A další kniha...

PO manželově smrti si Grace Cameronová vybudovala prosperující firmu, aby uživila svou dvanáctiletou dceru. Postupem času ale začala být hodně unavená. Nakonec se vydala k lékaři, který jí sdělit šokující zprávu: má AIDS a zbývá jí zhruba rok života.
Grace i nadále pracuje, zároveň ale hledá vhodného opatrovníka pro svou dceru. Chce, aby byla šťastná, proto obvolává manželovy příbuzné, zdá se však, že nikdo pro Kathy není ten pravý...
Navíc strýc jejího zesnulého manžela má o Kathy zájem, ale jelikož byl příčinou sebevraždy vlastního syna, Grace mu ji nechce svěřit. Nemoc se rychle zhoršuje a času na nalezení toho pravého opatrovníka je čím dál méně...
1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Také na doporučení kamaráda.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
ubýhající nemoc
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Najít.
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Nevím, zda zrovna ztotožňuji, ale nejraději jsem měla Kathy. Líbilo se mi, jak chodila za malou Sárou, které mi vlastně bylo dost líto, když zemřela. A kdo by nechtěl mít tak zodpovědné dítě, ačkoliv je fakt, že měla dost ukrácené dětství
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Pozitivum? Že se domov pro Kathy našel. A že se Grace v poslední chvíli dokázala vzepřít, to bylo úžasné.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Jak byla vystavena vydírání. Člověk, který tohle dělá, v sobě nemůže mít ani trochu dobra.
 


Komentáře

1 punerank punerank | E-mail | Web | 29. září 2012 v 19:03 | Reagovat

Hej, tak tu prolízám už třetí stranu tvých knih a našla jsem si další ke čtení, no fajn. zase citovka, proč já to dělám?:) lepší než číst thrillery o vystřílenejch mozkách, br!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.