Chcete-li mi sdělit něco, co se netýká článků (dotazy, návrhy, kritiku atp.), pište do zprávy autorovi nebo do návštěvní knihy.

Patricia Briggs - Stříbrná relikvie (Mercedes Thompson 5)

9. srpna 2011 v 18:54 | Neriah |  Knihy v mých myšlenkách
Pátý díl série Mercedes Thompson. Jestliže vás zajímají díly předchozí, o kterých jsem psala, jistě si je najdete v této rubrice sami... Jsem totiž líná kopírovat všechny odkazy.

Mercy dostává vzkaz, že se má postarat o faeskou knihu, ktero jí nedávno půjčil jeden z fae. Neví, co si o tom vzkazu myslet, proto se vydává do obchodu, kde knihu dostala, aby ji vrátila. Ovšem na prahu potkává někoho úplně jiného. Stará paní, která obchod převzala, na Mercy nepůsobí zrovna důvěryhodně a tak jí knihu nevrátí.
Starosti má ale stále. Proč v obchodě není jeho majitel?
Do toho musí vyřešit problém se svým spolubydlícím Samuelem, který se pokouší o sebevraždu. Zůstává ve vlčí podobě a Mercy se bojí, že bude zastřelen a tak se ho snaží ukrýt...
Ještě má problém s vlčí smečkou, ne každému se líbí, že byla do ní Adamem přijata.
Zvládne se se vším vypořádat?
1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Ze stejného důvodu, jako ty předchozí (už jsem s tou odpovědí trapná, příště zkusím vymyslet lepší :P)
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Faeská kniha
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Dozvědět se.
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Mercy. Jako vždy jedině Mercy. A Samuel... Nevím, jestli ho mám litovat nebo mu nadávat - takové starosti jí přidělávat, ach jo
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Dobré počtení. Nějak toho dnes moc nevymyslím
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Možná je příběh trochu méně akčnější než v předchozích dílech. A tolik starostí kvůli takové malé věcičce, navíc nakonec zbytečné...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.