Chcete-li mi sdělit něco, co se netýká článků (dotazy, návrhy, kritiku atp.), pište do zprávy autorovi nebo do návštěvní knihy.

...Dojmy a tak

4. září 2011 v 13:18 | Neriah |  Útržky života
Znáte ten pocit, kdy někam přijdete poprvý a vůbec se nechytáte témat, o kterých se staří známí baví?

Tak přesně ten teď nezažívám.
Nebo ne tak často.
Když jsem jela na intr, byla jsem nervózní. Nebudu vám popisovat, jak mi bylo až na zvracení, jak moc jsem se bála. To, s kým budete bydlet, ovlivní celý váš následující rok.Každou vteřinou, kdy jsem se k intru přibližovala, pociťovala jsem slabost v kolenou, klepala jsem se… A pak to nedopadlo vůbec nejhůř. :O)
Původně jsem měla bydlet s jakousi (podle některých kamarádů divnou, já ji ale nemůžu soudit, když jsem ji ani nepotkala) holkou, moje nynější spolubydlící si ale spletla čísla 19 a 16, vybalila si v mým pokoji a protože sem stěhovala snad svůj veškerý majetek, který by bylo moc složitý zas stěhovat jinam, zůstala u mě.
Je jí 24 a mám ji docela ráda, když zrovna nevstává (to jí v myšlenkách vraždím - proč tak brzo? Proč?)
Taky ji musím naučit, aby mi pořád nenabízela pomoc (snad si řeknu, když něco budu potřebovat). I když znám se :D.
Moje kamarádka má taky pohodovou spolubydlící (sice o dva roky mladší), ale dá se s ní mluvit. A taky ráda nosí chrastící náramky jako já.
Včera jsme byli já, metalový zpěvák z PC pobytu (nadále už jen můj bratr), jeho přítelkyně a ta její spolubydlící (musím pro ně vymyslet nějaký přezdívky, když nechci moc uveřejňovat jména) si sednout a pokecat. U toho se taky stal mým bratrem - přiťukli jsme si a on mi řekl: "Na zdraví, bratře", takže ano, i já jsem bratr a ne tak ledajaký - kdo se může chlubit tím, že jeho bratr je ve skutečnosti holka? Už navíc bylo na čase, abychom začali být sourozenci, prožili jsme toho spolu až příliš ( a ne vše bylo tak úplně veselý) na to, abychom zůstali jen kamarádi :D.
Na intr jsme přišli totálně vytlemení, vychovatelka (od který bych to vůbec nečekala) mi povolila, ať zůstanu u holek na pokoji, když budu potichu až do jedenácti…
Nebyla bych to ale já, kdybych si nenašla pár negativ na tom všem.
Nynější Bratr neudělal reparát. Ve třídě mi chybí už teď a to se ještě ani pořádně neučíme. Naše třída je nyní pětičlenná, z toho bavit se dá jen se třema.
Třídní kolektiv považuju za hodně důležitý. Letos tam asi umřu. Jo, sice je ve třídě hned vedle (na jiným oboru), jenomže s kým já se budu učit tím způsobem, že se víc nasmějeme než naučíme?
Chjo.
Potřebuju doučování z angličtiny a taky z němčiny (nechcete se toho někdo ujmout?) A když budete rozumět i matyce a chemii, budu vás milovat :D.
Další kamarád zůstává na intru, včera si jel dodělat zkoušky, který v červnu neudělal a neplánovaně se rovnou přihlásil na další obor :D, takže zase o osobu víc, s kterou se dá bavit.
Možná to letos nebude tak příšerný, jak jsem původně myslela. Ano, pořád je tu ten error v podobě učení, který nezvládám a s kterým budu bojovat až příliš. Mám z toho obavy. Ani nevím, z čeho víc.
Jestli z chemie - hrozby, která se nade mnou vznáší už od základky, kde jsem však mívala samý jedničky (to kvůli těm značkám), nebo z angličtiny, kde si připadám jako naprostý idiot neschopný říct jednoduchou větu (ale mám pocit, že na základce jsem na tom byla s tou angličtinou líp než teď), stejně mě to ale štve. Anglicky chci umět, komunikovat i překládat, jenomže mi to všechno uniká.
Nebo že by to byla němčina? Tu snad ani nebudu komentovat - stačí snad jen říct, že kdyby mě dali v tomto předmětu k prvákům, prospělo by mi to.
A pak je tu matika. Dřív mi nedělala problémy, Někdy mě i bavila, když se počítalo něco jednoduchýho. Jakmile jde o mechanický počítání (sčítání, odčítání, rovnice at.
) nemám problém. Jenomže když to musím pochopit, je malér.
A velkej. Když jsem slyšela, co nás letos čeká - stereometrie, analytická geometrie a teď jakási čísla, už nevím jaká, děsím se toho.
A konverzace v angličtině je taky úžasnej předmět, kterej bude zabíjecí, alespoň pro mě.
Letos se mám prostě na co těšit.
Jediný, co mi nevadí, je čeština. Mám ráda profesorku, díky ní si někdy i přečtu nějakou tu knížku z období, který zrovna bereme. Ona umí tak poutavě popisovat děj, že by si to sehnal snad i nečtenář.
A letos taky zsv. KOnečně jsem se dočkala tý psychologie.

...Až sem jsem text psala v pátek při hodině už nevím čeho, asi tý, jak jsme si nosili učebnice.
Je to zvláštní, číst to teď po sobě. Většinou se mi stává, že rozepsaný článek z dřívějška už nedokážu dopsat a o zveřejnění ani neuvažuju. Jenomže teď se mi to nechce psát znova a navíc ta radost v první půlce článku byla v pátek opravdová a já ji chci takhle ponechat, protože po smazání bych to znova celý nenapsala.
Do školy jedu až zítra, musím na úřad, kam jezdím nerada (těžko říct, jestli jsou horší doktoři nebo tohle :D), a vlastně nevím, jestli se z toho mám radovat, protože zítra máme v rozvrhu něco jako matiku, fyziku, dvě češtiny, chemii a angličtinu.
JO a zničila jsem si sluchátka, zase.
Měla jsem ještě jedny nový a nepoužívaný, u těch ale nepochopitelně hraje jen jedno sluchátko. Zabít!!
A někam, kde si je budu moct koupit, se dostanu až zítra v Praze. Co já budu dělat celou cestu? :-(
 


Komentáře

1 davidbachmann davidbachmann | E-mail | Web | 4. září 2011 v 15:00 | Reagovat

S Němčinou bych ti možná dokázal pomoct. Možná proto, že jsem jaksi odešel ze vzdělávacího systému brzy a nedoučil jsem se potřebnou gramatiku. Taky už je to dávno, co jsem tam chodil. To ostatní budeš muset nějak přežít. Nejde přece o jedničky, jen o přežití a to s tvou inteligencí není nedosažitelný cíl.

2 Neriah Neriah | 4. září 2011 v 16:13 | Reagovat

[1]:
JO, ta gramatika je problém. Já se domluvím, když nikdo nebude řešit moje skloňování a užívání předložek.

To ostatní...
Nevím, jestli moje inteligence stačí na to, abych zvládala matyku a chemii.
Opakovat ročník v žádným případě ale nechci, takže doufám, že to nějak dám.
Dřív jsem sama po sobě vyžadovala trojky, teď už mi ke spokojenosti stačí čtyřky... doufám, že dál už nezajdu. Vlastně to už ani nejde. Leda že by mi bylo ukradený, jestli odmaturuju nebo ne.

3 davidbachmann davidbachmann | E-mail | Web | 4. září 2011 v 19:20 | Reagovat

[2]: Zrovna předložky nejsou nic moc těžkého. Já jsem se naučil mluvit v dětství, pak jsem to na intrech pozapomínal a na ekonomce to do mně zase zkoušeli hustit. Pokud si vzpomínám, tak jsou předložky, které se pojí jen s jedním pádem. Se třetím jsou to: aus, bei, mit, nach, von, zu a se čtvrtým durch, führ, gegen, ohne, um. Pak je jich pár, které lze použít s oběma pády a záleží to na konkrétní větě. Nevím, jestli bych dokázal vymyslet tu poučku. No, kdyžtak mám icq 199 828 042 a skype tigger77607.
K tomu, jestli máš dost inteligence. Máš!!! Já viděl úplný pitomce, jak lezou ze středních škol. Většina z nich by nikdy nedokázala udělat stručnou charakteristiku knížky, natož pak výstižnou. Mnozí by nikdy nedokázali psát články, ať už o čemkoli. Zrovna na chemii a matiku jsem taky pitomec, ale střední školu bych snad zvládl. Nemůže to být tak nepřekonatelný problém.

4 Lucka Lucka | E-mail | 5. září 2011 v 14:55 | Reagovat

Jistě že máš dost inteligence a schopností. Jen ses možná zasekla v určitým bodě, ze kterýho se ti špatně dostává. I tohle dobře znám. Kdybys někdy něco potřebovala a já ti mohla nějak pomoct, klidně napiš. Vím, že se moc neznáme, ale tak nějak ti rozumím. V mém životě bylo období, kdy jsem byla v podobné situaci jako ty a bylo mi všechno tak nějak jedno. Čtyřek jsem taky pár měla, ale neřešila jsem to. Němčinu fakt neumím, ale pokud budeš potřebovat si jen popovídat, tak mi můžeš kdykoliv napsat.

5 Mary Depp Snape Mary Depp Snape | Web | 7. září 2011 v 16:01 | Reagovat

pořád mi hodně věcí vadí,ale už si začínám zvykat :)

6 ~Corelaine-sama ~Corelaine-sama | Web | 10. září 2011 v 12:55 | Reagovat

Jo, toho jsem si užila, až až (nvm v jakém jsi ročníku; pro mě byl zlomový třeťák a taky se mi takhle začalo všechno sypat).
No, taky se děsím toho, až půjdu poprvé na intr. Jsem anti-social typ, takže ať už dostanu za spolubydlící kohokoliv, bude to pro mě stres.

Koukám, že zažíváš se sluchátkama to samý, co já :D. Dám ti dobrou radu: stačí koupit ty nejlevnější od vietnamců, vydrží úplně stejně, jako značkový; mě kolikrát zůstanou i dýl, občas mají už i vytahané drátky a pořád hrajou / na rozdíl od drahých super sluchátek, který začnou stávkovat po prvním ohnutí, bůhví proč.... :-)

Hlavu vzhůru, nevzdávej to, bude zase dobře. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.