Chcete-li mi sdělit něco, co se netýká článků (dotazy, návrhy, kritiku atp.), pište do zprávy autorovi nebo do návštěvní knihy.

Směješ se jako když jede vlak pokolejích...

2. října 2011 v 13:13 | Neriah |  Útržky života
... NO napadlo by vás takové přirovnání? Mě ne.
I když já mám co říkat - moje přirovnávání jedoucích aut k Christině od Kinga... NO raději bez komentáře :D

V poslední době si připadám zvláště neschopně a líně. Místo toho, abych si užívala posledních chvil hezkého počasí, jsem už za tři měsíce po čtvrté nemocná, je mi ještě skoro pořád na umření, to mi však nebrání v tom, abych jela na intr...
Na zítřek mám spoustu učení, o kterém jsem se dozvěděla hodně pozdě vzhledem k tomu, že v pátek jsem ve škole nebyla (ostatně to ani moji dva další spolužáci) a ten, co mi měl učivo poslat už v pátek (alespoň tak jsem to já myslela, když jsem ho o něj žádala) mi ho poslal někdy teď v noci a to jsem spala... Mám radost.
Asi mi bude hodně moc špatně a do školy nepůjdu. I když to ne... Jsem zvědavá na našeho nového spolužáka, zda zvládl rozdílovky z chemie a nastoupí.
Můj metalový bráška se rozhodl, že jestli chemii zvládne, nebude ho mít rád :D Ale tak to je vcelku logické, když on z ní nezvládl reparát.
Hodilo by se mi, abyste za mě zítra napsali písemku z publicistického stylu, do úterka za mě napsali sloh (novinový článek o škole - ach jo, prostě nevím, co si ze všech podtémat vlastně vybrat k napsání) a když se k tomu ještě necháte vyzkoušet z dějepisu a vyberete za mě text písně na češtinu, opravdu vás budu mít ráda...
Ve čtvrtek jsem byla ve škole nejaktivnější za poslední měsíc a to mi bylo strašně blbě - přeložila jsem skoro celý článek v němčině a v dějepise jsem věděla, proč se lidé stěhovali na Aljašku *připadá si jako nejinteligentnější žák naší třídy* :D a tak celkově... Prostě mi to nějak výjimečně šlo a nebyla jsem o hodinách na netu.
Čím víc času na nějakou věc mám, tím je to těžší... Kamarád chtěl přeložit nějakou písničku a já to dokázala (no dobře, měla jsem při ruce slovník a taky jsem si pak text ověřovala podle překladu na netu), ale dopadlo to líp, než jsem sama čekala... Potřeboval to hodně rychle a tak jsem to měla během dvaceti minut hotové... Čtrnáct dní zpátky jsme psali sloh, na který jsme měli čas asi necelé dvě hodinky, já ho stihla v pohodě a ještě jsem byla chválená za minimum pravopisných chyb... Teď mám na sloh tři dny a už se vidím, jak to budu psát na poslední chvíli, prostě nepřichází žádný nápad, jak vše zpracovat.
Nejraději bych teď šla spát, ovšem musím jet do Prahy (ach jo), to dojíždění už mě taky začíná dosti rozčilovat, kdyby aspoň někdy nechávali otevřený intr přes víkend, takhle mě to nebaví...
Jsem ostuda, za září jsem dohromady přečetla asi 5 knížek: konečně dočtené hlídky, nějakého toho Kinga a podruhé Spalovače mrtvol... To je docela zhoršení oproti prázdninám :D
A ještě větší ostuda je, že jsem o žádné z nich nenapsala, v poslední době ale není čas... A když už je, raději dělám méně přínosné věci.
Stejně tak zanedbávám celý blog, s tím ale nic nenadělám, na psaní teď prostě inspirace není, i tenhle článek píšu tak nějak napůl neochotně a slova se mi hledají jen velmi těžko.
Ale nejsem na tom takhle jediná, všímám si, že hodně těch, které ráda navštěvuju, skoro nic nepíšou... Teď už ale pro ně mám pochopení. Ještě před rokem jsem nadávala na každého, kdo nepřidával alespoň pětkrát týdně nějakou kapitolu k povídce a teď sama vím, jaké to je a tak už nadávat nemůžu :D
Představte si, že za mnou byl v pátek brácha a chtěl po mně hudbu... :D To mě prostě dostalo - poslední rok jsme se jen zdravili a najednou vznikla asi dvouminutová konverzace o hudbě *zázrak*
Ne, že by se na našich vztazích něco změnilo... Je to pořád stejné.
A pořád mu nemůžu odpustit (on ví co, i když si to nechce pamatovat) a taky mu neodpustím to, jak se k naší rodině chová.
Včera jsem si pročítala některé svoje starší články a nevěděla jsem, zda se mám sama sobě smát nebo je všechny vyházet :D Nakonec zvítězila první možnost, ale jak to dopadne příště?
 


Komentáře

1 punerank punerank | E-mail | Web | 3. října 2011 v 1:24 | Reagovat

příště zas pojede vlak po kolejích. tak to bude.
nediv se, že čteš míň, když už musíš do školy! ale o těch knížkách ze dřívějška napiš, nebo je pozapomeneš...
ach ty sourozenecké vstahy... no comment!
já mám ted nápad na 3 články o uplynulém víkendu a tak jsem radši napsala článek svému bločku a věrným čtenářům:)

2 Barunka Charlotte LaRose Barunka Charlotte LaRose | Web | 3. října 2011 v 16:08 | Reagovat

Koukám, taky toho nemáte v té škole málo. To docela důvěrně znám, vždycky, když něco zadávají, mám pocit, že si z nás už tropí žerty.
Ty si stěžuješ, že jsi přečetla pouze pět kníže za měsíc? Hm, co mám říkat já, když už se dva týdny peru s Markétou Lazarovou a nemůžu ji pokořit. Pět knížek za měsíc a ty si stěžuješ! Nehorázné!
Svoje starší články nemaž, náhodou, jsou pěkné! :-)

3 Neriah Neriah | 3. října 2011 v 17:01 | Reagovat

[1]:
Já už všechno o těch knihách zapomněla... Nebo alespoň to, co bylo důležité :D Prostě smůla... Ale napíšu o nich, časem

[2]:
Už to tak bohužel bude.
NO jo... Ale když já si prostě nemůžu pomoct. Když si vezmu, kolik jsem toho byla vždycky schopná přečíst a teď snad ani není moc chuť nebo co... :D

Tak mi to občas připomínej, hezky se to poslouchá :-)

4 Verča Verča | E-mail | 3. října 2011 v 19:27 | Reagovat

No tak já za září přečetla jednu knížku, ale věz, že větší radost, že jsem to přelouskala, jsem ještě nikdy neměla. Museli jsme si totiž přečíst sedmisetstránkovou Sophiinu volbu. Ono by tak ani nešlo o tu dýlku, ale ty nezáživný popisy... Ještě, že to mám za sebou. Výkonná si po dnešku taky připadám. Mám za sebou totiž tři písemky. Jednu sice ještě nedopsanou, ale i tak... Verča je prostě machr.:-D
Tak snad už je, anebo conejdřív bude lip.
P.S Jestli se ty směješ jako když jede vlak po kolejích, tak to doufám, že nebudou mít vlaky zpoždění a pojede jich hooodně za sebou.:-)

5 davidbachmann davidbachmann | E-mail | Web | 3. října 2011 v 21:29 | Reagovat

5 knížek je i tak docela dost. Já jich asi nepřečetl ani tolik. Ale čtu si dlouuuhouuu Kingovku s názvem Katova píseň.

[4]: Sophiina volba je velice pěkná knížka. Některé pasáže by jistě zkrátit šly, ale i tak je to knížka plná emocí, nepostrádá napětí a docela dobře se čte. Znám horší a delší knížky.

6 Neriah Neriah | 3. října 2011 v 22:10 | Reagovat

[4]: Mně se Sophiina volba líbila, problém jsem měla akorát na začátku, než jsem se do děje pořádně dostala... Je docela škoda, že ji nemáme vůbec zařazenou v povinné četbě.

Tohle přirovnání patřilo kamarádce... :D

[5]: Sakra, další KIng, o kterém jsem neměla ani potuchy... Seznam s jeho knihami se mi zas trochu rozšířil (je to snad jediný autor, který mě ještě neomrzel a od kterého toho chci přečíst co nejvíce).

7 Verča Verča | E-mail | 5. října 2011 v 20:14 | Reagovat

[5]:No jako námět to má dobrý, ale mě ta knížka nezaujala. Ani mi to nepřišlo nijak emotivní, ale to bude asi ttím mým znechucením z tolika podrobných popisů. Co mě ale dostalo byla Julie Romeo a tma. To bylo luxusní. U toho konce mi dokonce tekly slzy a to je u mě zázrak, protože mě většinou hned tak něco nerozbrečí.
Ale je fakt, že už mám tématu druhá světová pokrk. Asi to bude tím, že se školou furt chodíme na takový filmy. Už by to chtělo nějakou změnu.

8 Křesťan Křesťan | E-mail | Web | 6. října 2011 v 10:27 | Reagovat

Spalovač mrtvol? Toho přímo zbožňuji

9 Vendy Vendy | Web | 17. října 2011 v 12:57 | Reagovat

Pět knížek za září je dobrý počet... King je skvělý a Sophiina volba je krásná knížka, i když deprimující - viděla jsem i film a byl dojemný, smutný.
Spalovače mrtvol jsem neviděla a nečetla.

10 ~Corelaine-sama ~Corelaine-sama | Web | 27. října 2011 v 9:16 | Reagovat

To je skvělé přirovnání, líbí se mi. :D
Taky si v poslední době připadám líná. A už se mi ani nechce psát články na blog, úplně jako tobě. Ale já musím (a vydržím *povzbuzuje sama sebe*); já teď -hrůza hrůzoucí- čtu povinné věci do školy a na normální knihy nemám čas, ani pět jsem jich dohromady nedala. Spalovače mrtvol mám taky v plánu, prý je to dobrá kniha.

([7]: Romeo a Julie je vážně krásná kniha, taky jsem u ní brečela.)

Nezávidím ti ty cesty na víkend domů, já jezdím jednou za 14 dní a i tak je to otrava.
Ble, úplně se mi vybavuje, kolik jsem měla na střední pořád práce a úkolů, oproti tomu si teď docela žiju. Takže nezoufej a vydrž do vejšky, tam už to bude o něco lepší. Ale zase to čtení odborných knih - to taky není žádný luxus. :-!

Jo a nemaž svoje články! Byla by to škoda. Přiznám se, občas mám taky chuť to, co jsem napsala smazat, ale utěšuju se tím, že to stejně nikdo nečte, maximálně si to přečetl a zapomněl na to a jediný, koho to trápí, jsem nakonec jenom já...a navíc je zajímavé, sledovat vývoj a změnu v postojích, názorech, psaní. :-D

11 Neriah Neriah | 27. října 2011 v 12:45 | Reagovat

[10]: Tak držím palce, abys s tím psaním nesekla. Já mám období, kdy ze sebe nedokážu dostat nic... A to mi pak přijde zbytečný něco se snažit psát. Stejně to nemá cenu, protože to pak ani nezveřejním.
Spalovač mrtvol se čte docela dobře, rozhodně líp, než ty hrůzy, o kterých vždy píšeš (KOmenského máme v povinné četbě na gymplu, ale číst ho nehodlám :D) a ten zbytek si už nepamatuju...

Já se právě bojím, že na vejšku nakonec ani nepůjdu... Na jednu stranu si říkám: jo, měla bych si užívat studentského života, na tu druhou ale nechci nikam jít, protože mě prostě učení nebaví... Gympl byl jeden velký krok vedle :-( Ale už to tak nějak přežiju, ostatně nic jiného mi ani nezbývá a teď, když už jsem se probojovala do třeťáku, nechci začínat znova jinde... Ztráta času.

Já tvoje články čtu...:D
Taky mě baví se k nim vracet a porovnávat svoje postoje atd...:D Je to docela zábavné, když si pročítám článek staršího data s podivnou formulací vět a o naprostých nesmyslech... Ale tak co, jednou jsem to napsala, tak se za to nebudu stydět :D

12 Verča Verča | E-mail | 29. října 2011 v 9:39 | Reagovat

Koukám, koukám a slíbenej článeček nikde. Nechci strašit, ale začínám mít chuť někoho uhánět.:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.