Chcete-li mi sdělit něco, co se netýká článků (dotazy, návrhy, kritiku atp.), pište do zprávy autorovi nebo do návštěvní knihy.

Elizabeth Kim - Bezejmenná

14. listopadu 2011 v 20:29 | Neriah |  Knihy v mých myšlenkách
...

Neměla jméno, datum narození nebyl znám. Měla jen maminku, pro ostatní nebyla ani člověk... A jednoho dne byla svědkem rituální maminčiny vraždy, kterou spáchali její dědeček a strýc.
V očích korejské rodiny se provinila tím, že měla dítě s americkým vojákem a odmítla svou dcerku provdat.
Malá holčička se ocitla v dětském domově, kde každé dítě bylo zavřené v kleci, dospělí na ně nemluvili.
Jednoho dne ale dostala jméno Elizabeth a byla umístěna do americké adoptivní rodiny. Tam se setkala pouze s náboženským fanatismem, musela potlačovat strach, emoce a neustále se musela jen usmívat. Rodina nebrala ohledy na malou holčičku, která neuměla anglicky ani slovo a nerozuměla novým pravidlům. Nikdy nedostala útěchu, když se bála tmy, právě naopak, ještě musela se strachem bojovat...
V sedmnácti letech byla provdána za muže, který ji jen týral, jedinou její naději byla malá dcerka.
Jednoho dne od manžela utekla, tím však její problémy neskončily.
Od malička v sobě měla zakořeněný pocit, že ji nikdo nemá rád, že si všechno své neštěstí naslouží... Proto odmítala mue, kteří ji opravdu milovali a každého, kdo ji projevil náklonnost, považovala za blázna. Jen její dcera ji držela při životě. Až mnohem později dokázala vyhledat pomoc a začít si odpouštět věci, které nikdy nebyly její vinou.
Kniha je prokládána básněmi, které se mi osobně moc líbí. NOrmálně poezii vůbec nerozumím, je pro mě záhadou, ale tahle slova jakoby ke mně přímo promlouvala...
1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Nějak na ni přišla řada... Ani jsem netušila, že ji tu mám :)
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
lhostejnost
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Potlačit.
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Nedovedu si představit, že by si někdo přál být některou z postav. Avšak matka Elizabeth si zaslouží úctu... Ne každý by se takhle ke své vlastní smrti nepostavil.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Její dcera.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Obecně ta lhostejnost adoptivní rodiny.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.