Chcete-li mi sdělit něco, co se netýká článků (dotazy, návrhy, kritiku atp.), pište do zprávy autorovi nebo do návštěvní knihy.

Vánoce, kde jste?

8. ledna 2012 v 12:28 | Neriah |  Útržky života
Některé věci mi vždy docházely pomaleji. Už na základce, kdy moji spolužáci pohlceni pubertou trousili narážky, kterým se následně dostatečně dlouho chichotali, jsem byla trochu pozadu. Ne proto, že bych jim nerozuměla nebo tak. Ale než mi došlo, co kdo vlastně řekl (rozumějte, než jsem začala vnímat okolí), tak už bylo nemístné se smát. A když jsem se nezasmála, tak jsem byla za tu, co je blbá a nechápe. Člověk si prostě nemohl vybrat.
Ale proč se o tom zmiňuju.
Vánoce mi proklouzly mezi prsty - než jsem je stačila uchopit, byly pryč. A tak je to se vším.

Nastalo období velkého ničení. Já nic, já muzikant… Ono samo.
Vlastně to začalo opakem - nacházením ztracených věcí. Třeba ten kabel od telefonu, který už jsem dávno srdceryvně oplakala a on vstal z mrtvých. Jo, to bylo radosti.
Mám alespoň důkaz toho, že věci, které ztratím, nezmizely z povrchu zemského. Stačí na ně jen prostě zapomenout a pak se objeví.
No, ale teď se mi hroutí notebook, telefon a tak. Nic světoborného. Ale vždy je podezřelé, jak se všechno začne rozbíjet najednou. Když je u nás ničení domácích spotřebičů, většinou to začne něčím jako je lednička a skončí to u televize (mimochodem, naprosto nepotřebná věc). Stačilo mi včera poslouchat zprávy. Bez poloviny (nebo tří čtvrtin?) bych klidně dokázala žít.
Původně jsem ale vlastně chtěla psát o Vánocích, že jo. Tak se k nim vrátím.
Dojídám zbytky cukroví, ještě si nějaké beru na intr…
Svátky to byly trochu nesvátkoidní, dalo by se ale říct, že jsem si víceméně odpočinula. Od lidí. Od učení (což se ukázalo být značně nepraktické). A taky jsem si odpočinula od své maličkosti (to nekomentujte a nechápejte).
O to horší byl skok do nového roku, kdy jsem najednou musela zase na intr a mluvit se všema a tak. A to jsem si ještě volno o den prodloužila.
První den ve škole byl… Katastrofální. A nejen proto, že jsem se těch pár metrů ke škole více motala, než že bych jevila snahu jít normálně (a ne, opravdu jsem kromě vody nic nepila). A to, že jsem víc spala než bděla, je už jen taková podružná maličkost.
Na náladě mi ani nepřidal slibovaný test na zítřek z matiky - vědy, která je mi od jisté doby dost cizí. Jak mě dříve vůbec mohlo bavit počítat? Čísla byla fascinující, bylo jednoduché počítat všechny ty slovní úlohy a teď? Slyším slovo matika a hned se mi rozbuší srdce rychleji a moje nohy jeví snahu utíkat.
Mám úžasnou schopnost pracovat pod tlakem. I když… Úžasnou - to se říct nedá.
Spíš je to tak (a myslím, že už jsem to tu i jednou psala), že když dostanu nějaký úkol, s kterým si nevím rady, něco dokážu vymyslet až v době, kdy je málem pozdě.
Jediné, co mě na tom štve je to, jak je pak práce odfláknutá, nedokonalá. V tom spěchu a stresu nedokážu pracovat na sto procent.
Smůla.
A nenávidím stres. Jedna moje část se prostě soustředí na to, jak to nezvládne a ta druhá - Neriah, všechno zachraňuje a svou malou fantazií se snaží vymyslet co nejschůdnější a nejrychlejší řešení.
A zase jsem odbočila od Vánoc. Myslím ale, že už nebudu jevit snahu vracet se k nim.
Co hezkého bych vám tak ještě pověděla…
Koupila jsem si novou baterku k mému notebooku (trvalo mi to, ehm, rok a půl)?
Je to teď hrozný nezvyk.
U nás na Vysočině je sníh. Nic důležitého a vlastně je mi to i jedno, ale kdybych tu měla náhodou čtenáře, kteří bydlí někde, kde žádný sníh není, tak aby mi mohli závidět.
Mám radost, že Abyss pokračuje s projektem "Knihy v mých myšlenkách". Já bych možná pokračovala, i kdyby nebyl, ale…
Akorát mi nejde zapsat se do toho linkovače na pokračování, nevím proč. Tak kdybyste mě chtěl někdo zapsat...
K Novému roku jsem vám nic letos nepopřála, ale myslela jsem na vás na všechny.
Ani nevíte, kolik mi všichni, co sem občas zavítáte, dáváte energie s tím neseknout. Nikdy jsem nebyla člověk, co by u něčeho vydržel dlouho. O to víc si cením tohoto blogu, který už existuje rok a půl minus několik dní.
Takže děkuju všem, co sem chodíte a komentujete, i těm, co sem možná zavítají, ale nekomentují a i těm, co sem vůbec nechodí, protože nemají ponětí, že nějaká Neriah existuje, ale já na jejich stránky chodím pravidelně, bohužel však bez zanechání komentáře!
Před rokem bych něco takového vůbec nenapsala, což je pokrok. Sice jsem měla čtenáře ráda, ale bylo mi v podstatě jedno, kdo ke mně chodí nebo ne.
Časy se ale mění. A dost!
 


Komentáře

1 David Tygr Bachmann David Tygr Bachmann | E-mail | Web | 8. ledna 2012 v 13:25 | Reagovat

Já bejval hroznej puberťák a těch narážek, veršíků a písniček, obsahujících jen vulgarismy a spojky jsem vymyslel kvanta. Zrovna včera jsme si s jedním hodným, 70iletým dědou povídali, co jsme na základce prováděli holkám. Fakt buď moc ráda, že jsi se mnou nechodila do třídy. To bys trpěla!
Jsi už zapsaná. Editační políčka formuláře pro zápis se mi zobrazí jen po kliknutí myší. Na enter ani na mezerník se "Add to your link" neotevře.

2 Rita Sinistra Rita Sinistra | Web | 9. ledna 2012 v 0:06 | Reagovat

Vtipné, na tento blog jsem zavítala poprvé a mám tolik společných myšlenek, že ti prostě musím vnutit komentář. :D Zrovna včera jsem přemýšlela o své třídě na základce a jak jsem ráda, že už je nevídám. No nic. K těm ztraceným věcem - moje mamka vždycky říká, že když něco hledám, najdu to až v momentě, kdy hledám něco úplně jiného. Těžko tomu uvěřit, ale u mě to funguje na 1000%.
A letošní Vánoce, no, nebýt ohořelého stolu od svícnu, příliš zážitků z nich nemám. Letos ty svátky u nás byly zvláštní, uspěchané, bez sněhu...ano, v severočeském kraji nesněží a já ti VŮBEC nezávidím! :D
Sakra, dneska mám zas ukecanou.

3 Neriah Neriah | 9. ledna 2012 v 16:51 | Reagovat

[1]:
Díky moc, tak proto mi to nešlo...

[2]:
Je dobře, že jsi mi svůj komentář vnutila :D Jsem ráda, že nejsem jediná, kdo má takovéhle pomatené myšlenky...
Včera jsem s tím sněhem trochu přeháněla, místo sněhu u nás byla jakási břečka, které se sníh říkat nedalo. Teď jsem v Praze a tady je jen plno louží.

Nejde mi ale na rozum, jak je možné, že když nějakou věc hledám na daném místě a ona tam není, jak se tam může za půl roku objevit? :D

4 Rita Sinistra Rita Sinistra | Web | 10. ledna 2012 v 16:29 | Reagovat

[3]:Upřímně řečeno, v naší domácnosti má rád sníh jen můj pes, který si ho na sobě vždycky tuny přinese až domů a já ho pak musím odstraňovat... :D Kdyby to bylo na mě, vůbec by sněžit nemuselo. Nemám ráda, jak ošklivě to potom taje...

Co se těch ztracených věcí týče, jsem si naprosto jistá, že v tom má prsty Albus Brumbál. :D Jinak už fakt nevím :D

5 Neriah Neriah | 10. ledna 2012 v 18:03 | Reagovat

[4]:
Já mám ráda sníh, když jsem na horách, ale to je málokdy... :D

Dobrá teorie. Jestli tomu tak opravdu je, budu mu muset vynadat. Já chápu, že ten usb kabel pro něj mohl být hrozně fascinující, ale taky mi ho mohl vráti ještě předtím, než jsem si koupila jinej. :D:D

6 Rita Sinistra Rita Sinistra | Web | 10. ledna 2012 v 19:05 | Reagovat

[5]: Jo, tak na horách jsem byla jen jednou a to zrovna bylo léto :D můj největší zážitek odtamtud je třídenní migréna z toho čistého vzduchu a suvenýr v podobě boreliózy :D :D

Teď mě ještě napadlo, jestli já tomu chudáku Albusi nekřivdím. Vždyť Arthur Weasley se tak zajímá o mudlovské hračičky, že si ho určitě vzal on a letěl za Harrym, aby mu vysvětlil, k čemu se to používá. Ale aspoň lístek na vysvětlenou ti zanechat mohl, to je pravda. :-( :D

7 Neriah Neriah | 10. ledna 2012 v 20:18 | Reagovat

[6]:
V tom případě jsem ráda, že jsem se na hory dostala vždy v zimě :-P:D

A nebo ho vzal Albus pro Arthura jako dárek k narozeninám... :D Ale je podezřelé, že normálně funguje (teda nechci je podceňovat, ale... :D)

8 Rita Sinistra Rita Sinistra | Web | 11. ledna 2012 v 20:16 | Reagovat

[7]: každopádně, kdyby jsi ho našla v kuchyni jak předstírá, že je jednou ze špaget nebo podivně levituje, okamžitě si stěžuj na Ministerstvu kouzel :D

9 Nancy Farraigeová Nancy Farraigeová | Web | 12. ledna 2012 v 18:53 | Reagovat

jó, tyhlety pubertální narážky fakt miluju. letos za mnou sedí dva hrozný inteligenti, který maj strašně "vtipný" narážky furt. to se člověk nasměje, když musí poslouchat, jestli s tim, či oním, vetšinou z naprosto nesmyslných důvodů, to či ono dělám, či nedělám, a tak. a teď co jim má na to člověk říct, aby se mu nevysmáli. stres je hnusná věc. ale vzhledem k tomu, že jsem v něm ještě nedávno byla taky, můžu ti poradit jedno super antidepresivum. teda, na stres jako takovej to moc nezafunguje, s tim se dá dělat asi jenom to, že si člověk všechny stresující záležitosti vyřeší, ale na spravení pocuchaných nervů po vystresovaném období je super AVPM. právě jsem se do toho znovu zmagořila, hledala jsem totiž něco proti depce. :-D
a s tim sněhem... no, já závidím :-D

10 Ebolin Ebolin | Web | 15. ledna 2012 v 10:36 | Reagovat

[1]: Panenko Maria, Davide!
Vždyť já se puberty bojím! O_O Neděs mě!

11 Verča Verča | E-mail | 15. ledna 2012 v 10:45 | Reagovat

No tak já sníh nikomu nezávidím. Byla jsem ráda, že k nám nezavítal, ale už je bohužel tu. To mokré bílé svinstvo.:-D
Mi taky Vánoce nepřipadaly moc vánoční a mám pocit, že je to s tou atmoškou rok od roku horší... no ale možná je to prostě tím, že si to už neumím tak vychutnat jako když jsem byla děcko. Každopádně ale musím říct, že byly fain a parádně jsem si odpočinula. Soouhlasím s tebou, že je to nepraktické - jestli stihnu do konce ledna napsat seminárku, bude to zázrak.:-) Odpočinek je však potřebný, protože jinak bychom se z toho učení zcvokli.
Jo a tento týden jsem si na tebe vzpomněla - přišel účet za paušál.:-D To víš, když někoho delší dobu neslyším, je těžké jen popřát šťastný nový rok a zavěsit.:-)

12 David Tygr Bachmann David Tygr Bachmann | E-mail | Web | 15. ledna 2012 v 11:04 | Reagovat

[11]: Verčo, jestli máš moc vysokej paušál, tak ti můžu nabídnout zcela neomezený volání a SMS do všech sítí za 800 měsíčně. Pak se to taky dá řešit voláním přes internet, kde tě minuta vyjde cca na korunu dvacet.
Já mám sníh docela rád, když sedím doma a koukám z tepla, jak venku chumelí. Ale jak mi leze do bot, to nadávám hrozně sprostě. A nesnášim náledí!!! Měl jsem v životě už hromadu bot, ale i když mi prodejci vždycky tvrdili, že jsou protizkluzové, já na náledí kloužu dost často.

13 Neriah Neriah | Web | 15. ledna 2012 v 11:23 | Reagovat

[8]: To budu. :-)
[9]:
Nejlepší by bylo, kdybych to, co stres způsobuje, prostě mohla odehnat a nic neřešit. Aspoň občas. :D Protože pak má člověk pocit, že se zblázní. Nejhorší je, že i když stres nenávidím, nikdy se mu nedokážu vyvarovat a vše neustále odkládám...
[10]: Řekla bych, že ty se puberty bát nemusíš. U mě třeba proběhla ještě docela poklidně, i když za to tak trochu mohlo pár věcí... :-)

[11]:
U nás chvíli je, chvíli zas není... Ale dřív jsem si ho uměla víc užít, když jsem stavěla sně´huláky nebo se v něm jen tak válela. Teď už to překvapivě nedělám. :D
S dětmi se ta vánoční atmosféra prožívá tak nějak jinak. Ono tě i to dítě na tu náladu svým těšením naladí. Ale u nás je to už fakt jen o stresu, aby se včas udělal salát, kapr, polívka...
Odpočinek třeba je, s tím souhlasím. Jen je pak těžké vrátit se zas k normálu a vykonávat všechny povinnosti.
No vidíš, a já tě ještě zdržovala, když jsi tvrdila, že jdeš spát. I když to bylo oboustranné. :D Škoda, že bydlíš tak daleko a nemůžeme se moc vídat. To bychom teprve prokecaly času. I když by to nic nestálo, no.

14 Neriah Neriah | Web | 15. ledna 2012 v 11:24 | Reagovat

[12]:
Taky mi všechny boty kloužou. Jestli existujou nějaký, co ne, tak sem s nima.

15 Neriah Neriah | Web | 15. ledna 2012 v 11:27 | Reagovat

[11]: JO a já mám seminárku (aspoň její část) odevzdávat teď ve středu. A ještě jsem ani neotevřela knížky, z kterých hodlám čerpat. :D

16 Verča Verča | E-mail | 17. ledna 2012 v 16:20 | Reagovat

[12]:ne, mám nižší než osm stovek, což už mi přijde moc. Přes net? O tom slyším poprvé. Uvažuju, že si k paušálu přidám net. Chci používat navigaci a připojovat se každý den za čtrnáct korun mi přijde zbytečně drahý. No, ještě uvidím. Jo a nemáte tady někdo zkušeností s Nokii e52 a mobilespeakem? Mám problém s klávesovýma zkratkama.

[13]: To mi povídej. Za chvilku by nám z toho kecání odešly hlasivky.:-D To máš dobrý, že aspoň víš z čeho čerpat. Já na to ještě ani nemrkla.

17 Neriah Neriah | Web | 17. ledna 2012 v 16:29 | Reagovat

[16]: S tvojí Nokií zkušenost nemám, ale s Mobile speakem jo (předpokládám, že máš ty stejný zkratky co já), tak napiš třeba na mail, pořešíme.

Z čeho čerpat je, ale do zítřka opravdu projít dvě šest set stránkový knížky nestíhám. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.