Chcete-li mi sdělit něco, co se netýká článků (dotazy, návrhy, kritiku atp.), pište do zprávy autorovi nebo do návštěvní knihy.

Smiřte se s tím, že na nadpisy nemám fantazii

12. února 2012 v 11:46 | Neriah |  Útržky života
Jo, já vím, že to tu v poslední době dost flákám, ale prostě je hodně nepsavý období.
Vůbec nemůžu uvěřit tomu, že jsem za celý jarní prázdniny nic neudělala, alespoň nic, co by se týkalo učení, vlastně jsem ani skoro nic nepřečetla (nepočítám-li opětovné čtení série Jeho temné esence - Pullman je geniální), což je opravdu u někoho, jako jsem já, zvláštní, nebyla jsem za celou dobu venku a prostě jsem pro sebe neudělala nic přínosnýho.

Asi jsem potřebovala vypnout. Protože co jinýho jsem mohla dělat, než odpočívat?

Je teda fakt, že jsem zase měla rýmu, v pondělí mi bylo všelijak, byla jsem vděčná za stůl u topení a přemýšlela jsem nad tím, že půjdu do postele, což jsem ale nakonec zavrhla, v úterý jsem asi taky seděla u topení, ale pak už mi začalo být líp, tak nevím, proč jsem lenošila dál...

Štve mě, že jsem nic nezvládla. Naplánovala jsem si totiž, že se podívám na tu seminárku o Izraeli a něco do ní vypracuju. Mám totiž jenom asi tři stránky a máme jich mít... Teď nevím, jestli dvacet pět nebo jen dvacet, paní profesorka totiž nejdřív řekla, že víc, ale pak se podivovala, že určitě říkala dvacet... No já ji rozhodně nehodlám přesvědčovat, že jich mělo být víc, budu mít tak alespoň míň práce.

Taky jsem přemýšlela nad tím, že bych mohla něco vypracovat do toho časopisu, který máme mít na češtinu.
Nakonec, i když jsem tomu nejdřív nevěřila, jsem se domluvila s jedním spolužákem, že ho budeme dělat spolu.
Ulevilo se nám oběma - já si nebudu muset dělat starosti s grafickou úpravou a on nebude muset sám psát přes deset článků...
Stihli jsme se i domluvit nad tím, že to bude o literatuře, konkrétně o fantasy.
To bylo asi tak vše...
Češtinářka chtěla, abychom ehm... Prezentovali, co zatím máme, a jelikož on chyběl, zůstalo to na mně. Musela jsem proto vymyslet, co že tam vlastně všechno bude, vysvětlit, proč zrovna o tom...
Mým plánem je ukázat fantasy jako hodnotnou literaturu, vyzdvihnout ty opravdu kvalitní autory... On u toho ale nebyl a vlastně jsem s ním o tom dál ani nemluvila a tak nevím, co měl nebo ještě má v plánu on.
Máme čas do dubna, takže prozatím času dost. Snad se nějak vzájemně dohodneme. Sice si říkám, že bych to klidně napsala sama, ale jak už jsem říkala, tu grafickou úpravu bych nezvládla a necchce se mi moc otravovat další lidi, znám svoji schopnost žádat o pomoc.

Zítra mě čeká návštěva stomatochirurgie a už mě jímá hrůza. Jednou bych chtěla porozumět tomu, proč mám takovou hrůzu ze všech doktorů.
Nebo spíše z těch vyšetření a tak...
Jestli je to strach z toho, že nevím, co mě čeká? Ale většinou se bojím chodit i s bolestí v krku a to vím, co to obnáší. Je ale teda fakt, že když mám horečky, k doktorovi nechodím. Většinou se tak nějak léčím sama, někdy s malou výpomocí Paralenu, a jen když teplota neklesá ani po třech dnech, k doktorovi se donutím jít...
Nikdy ale žádného ráda mít nebudu. Na to jsou moc děsiví.

Zase se mi začínají zdát divný sny. Já sny teda rozlišuju na divný a ty, co si je nepamatuju, ale radši jsem, když fakt hned zapomenu, co se mi zdálo. Někdy mě matou.
Nejhorší jsou ty, kde něco hledám a nemůžu to najít, což je pravý opak toho, co se mi zdálo, když jsem byla malá. Možná tenkrát byly o to krutější, protože když jsem ve skutečnosti něco ztratila, ve snu se mi zdálo, že jsem tu věc našla a po probuzení jsem pak byla šťastná, samozřejmě jen do tý doby, než jsem si uvědomila pravdu.
Nevím ale, proč se mi do snů míchají různí blogeři. Většinou se chovají úplně divně a nepřirozeně a já od nich utíkám. A ještě to jsou ti, co je pořádně ani neznám a čtu je fakt málokdy.
Někdy se zas někomu z blogerů něco stane a já toho dotyčnýho chci zachránit, ale vím, že to nejde. To se mi stává u těch, co se dlouho neozvali. Lidi, fakt mi tohle nedělejte...
Zvláštní, jak mi může přirůst k srdci někdo, koho ani ve skutečnosti neznám.

Jdu se teda nějak psychicky připravit na zítřek, i když to teď ani nejde.
Jestli zůstanu tenhle týden ještě doma, pokusím se podívat se na angličtinu, fakt se ji potřebuju nějakým způsobem naučit...
Když si vezmu, že se ji učím asi osmým rokem a ani bych se nebyla schopná domluvit, je to trošku smutný.
Rodiče mě úplně fascinujou s tím, že bych mohla jít po maturitě na jazykovku... Proboha, co já bych tam dělala?
Jestli je ve mně nějaký skrytý talent, který já ještě neobjevila, rozhodně není na jazyky. A ani na matiku, fyziku a chemii.
 


Komentáře

1 Nancy Farraigeová Nancy Farraigeová | 12. února 2012 v 15:01 | Reagovat

znám tvou situaci, jsem na tom úplně stejně. velký plány, jak přes prázdniny všechno doženu a pak jsem skončila u telky. Jeho temné esence, to je zlatej kompas a tak, že jo?
ten časopis zní dobře, ať žije fantasy, fantasy je nejlepší! i když mam teď zrovna Akta-x-ácký období, fantasy je nejlepší!
sny uměj bejt fakt divný. sny s hledánim znám, to se mi stávalo, když jsem přestala bejt v kontaktu s jednim... klukem. po probuzení jsem byla dycky strašně zklamaná... ale sny o blogerech? teda nezávidim.
Asi to: "Zvláštní, jak mi může přirůst k srdci někdo, koho ani ve skutečnosti neznám." bude právě tím, že toho člověka neznáš. neznáš jeho chyby. když člověk píše, má možnost o tom přemýšlet, ale každej z nás už někdy plácnul něco, čeho hned potom litoval a napsat by to nemohl. a taky na blogu se člověk seznámí s lidma, který normálně nepotká, ale se kterejma si může překvapivě dobře rozumět, protože když tady potkáš blbce, můžeš jít jednoduše dál, což v životě tak snadný neni.
angličtina je zlo!

2 Neriah Neriah | E-mail | Web | 12. února 2012 v 15:47 | Reagovat

[1]:
Jo, zní dobře, plány s ním mám velký, ale jestli se mi podaří ho stvořit podle těch představ, to už je jiná. A prostě... U spousty lidí je fantasy pořád brak, co nestojí za přečtení a bude docela sranda vyzdvihnout to nejlepší. Hlavně proto, že nevím, co všechno za to stojí. Mně se totiž toho líbí až moc a někdy je těžký určit, co by mohlo bavit širší veřejnost než fanoušky. :D Asi vyhlásím nějakou anketu nebo tak, aby čtenáři sami poradili. Jo, to je asi fakt. Pořád si všechny idealizuju, ale myslím, že s některýma bych si rozumněla i ve skutečnosti. Otázkou je, jestli oni by si rozumněli se mnou. :D Taky si dost dávám pozor, co sem píšu. Ve skutečnosti jsem někdy úplně jiná a divím se, co za osobu tady na blogu vystupuje...
Těší mě, že nejsem jediná, kdo si to o angličtině myslí.

3 T. T. | Web | 12. února 2012 v 16:47 | Reagovat

Jeho temné esence taky zrovna čtu. Už jsem je jednou četla, ale teď nedávno dávali film Zlatý kompas a to začala číst znovu. Ty knížky jsou lepší než film. Fantasy miluju, protože tam se může stát opravdu všechno
Držím palce s tím časopisem! Určitě to bude dobrý.
Jo a mě angličtina baví :-D

4 Neriah Neriah | E-mail | Web | 12. února 2012 v 17:36 | Reagovat

[3]:
No jo, ty knihy jsou opravdu geniální. Film neznám, ale až se jednou budu nudit, možná si ho seženu.
To je na tom právě to nejlepší. Může se stát cokoliv a člověk nemůže říct, že to tak je špatně, protože je to jen autorova fantazie. Snad ten časopis nějak dohromady dám...
Angličtina mě nebavila nikdy. Zprotivila se mi asi už tehdy, kdy jsem přestoupila na jinou školu a musela jsem spolužáky dohnat, protože jsem předtím měla jenom povinnou němčinu. Ty dva roky v jednom nebyl nejlepší nápad, protože mi stejně něco ze začátků vždycky chybělo... A jak se to začalo nabalovat, už jsem nezvládala.

5 Nancy Farraigeová Nancy Farraigeová | 12. února 2012 v 18:55 | Reagovat

[2 hele, já ti radim dávat si na názory ostatních bacha, protože lidi někdy uměj bejt pěkný hovada a čím jsem starší, tím víc mi připadá, že je víc hovad, než inteligentních lidí (velmi optimistický názor v patnácti...). třeba mě jeden spolužák začal zničeho nic vykládat, že nechápe, jak můžu ráda číst, protože podle něj jsou všechny knížky debilní a čtení jako takový na hovno. prostě debil. někdo tvrdí, že je fantasy brak? pak je mi ho upřímně líto. a časopis, kterej vyzdvihne všechno pozitivní na fantasy je fakt supr idea. jestli ti můžu doporučit, zjisti si něco o skupině Inklings (možná se to píše jinak...) to byl takovej spolek na oxfordu, takový zakladatelé fantasy literatury jako takový, členové byli třeba Lewis, Tolkien, nebo jeden týpek, jehož jméno mi vypadlo, ale někde jsem četla, že jeho kniha je považována za historicky vůbec první fantasy na světě.
jo, já si taky někdy říkám, jestli by se se mnou blogeři tak bavili, kdyby věděli, že se ve skutečnosti chovám někdy jako fakt velká kráva. ale to je výhoda blogu :-D
já hlavně nesnášim naší angličtinářku, to je hroznej tyran. ale anglina mi lezla na nervy i předtim, jen s tou účou se stala vysloveně nesnesitelnou.

6 Neriah Neriah | E-mail | Web | 12. února 2012 v 19:49 | Reagovat

[5]:
To že řekl? Já mám teda taky spolužáky, co nemají rádi čtení, ale vyloženě knihy neodsuzujou... Prostě je jenom nebaví u toho sedět a radši jdou sportovat. Ale takovej extrém teda neznám. Alespoň mezi spolužákama ne. A takových lidí je mi upřímně líto, protože neví, o co přicházejí.
Já chápu, že se někomu fantasy nelíbí, ale tvrdit, že je to brak? Jistě, i ten by se mezi tím našel, je to hodně způsobovaný i tím, že se do žánru řadí i takový ty upířiny a tak.
Jestli je něco brak, vybavím si Danielle Steel nebo jak se ta autorka jmenuje... Prostě ty romantický bláboly, který jsou psaný možná tak pro někoho zklamanýho láskou, kdo si pak může představovat ideálního partnera :D Podívám se na to. Ačkoliv jsem fanoušek fantasy, čtu ho a tak, zas tolik se v něm nevyznám a jestliže chci ten časopis dělat, o vzniku bych tušit aspoň něco málo mohla... Protože vlastně ani nemám představu, co všechno bych tam měla dát.
Tak nikdo není dokonalej... A myslim, že tady pořád najdeš lepší lidi, než jsou tvoji spolužáci, ale to je prostě fakt tím, že si můžeš vybrat, koho budeš číst. Řekla bych, že spousta lidí už by si ode mě nepřečetla už ani jeden článek, kdyby mě znala osobně. :D
Naše angličtinářka s náma zase nic pořádnýho nedělá. Každej rok pořád dokola opakujeme nepravidelný slovesa a po dvou a půl letech si všimla, že mám mizernou slovní zásobu, už bylo na čase

7 Nancy Farraigeová Nancy Farraigeová | 12. února 2012 v 20:22 | Reagovat

[6]: tak moji spolužáci, to je... no, řekněme, že se mezi ně moc nehodim. a jo, jinak mi je takovejch lidí taky líto, že neví, o co přichází, ale zrovna tenhle je takovej debil, že mi ho ani líto neni.
jako braky a komerční srágoviny se najdou všude a je jich i někdy víc, než dobrejch věcí, ale fantasy je super věc.
tak já mam v tomhle žánru taky fatální mezery, jako ostatně ve všem. hele, tak nějakou kapitolu bys mohla věnovat třeba antickejm i jinejm pověstem, z toho to vlastně částečně vychází. všichni ti kouzelní tvorové maj základ v bájích, krom úplnejch slátanin, třeba to, že upíři svítí si ta baba vymyslela, to je úplná blbost.
právě, se spolužákama se trochu bavit musim, protože jinak bych na tý škole nepřežila, ale víc si sednu s lidma, který znám z blogu. tady je taky snadnější najít lidi se stejnejma zájmama, názorama, lidi ze stejný planety.

8 Neriah Neriah | E-mail | Web | 12. února 2012 v 20:50 | Reagovat

[7,] Pořád ale ještě může zmoudřet, jestli je to u takových lidí teda vůbec možný.
Tyhle blbosti jdou právě víc vidět, což je škoda, protože na kvalitu to vrhá špatný světlo... Ale zase když o to člověk stojí, tak si to dobrý ze všech těch nesmyslů vybere. A v době internetu to není zrovna těžký.
Jo, tak mytologie... Tu mám ráda. O tom by se mohlo psát dobře.
Svítící upíři jsou fakt už extrém. Kdyby byli aspoň normální, možná bych tu knihu i dočetla a neměla takový výbuchy smíchu, ale takhle to prostě nešlo.
Sice na jednu stranu tvrdim, že ve fantasy se teoreticky může dovolit všechno, na tu druhou by to ale mělo hm, jak to říct... Nemělo by to na čtenáře působit přitaženě za vlasy. :D A stejně mě nebaví číst o dokonalých lidech/upírech/jiných stvořeních...
Dřív jsem se divila, že je tu tolik lidí, co mě chápou a rozumí mi. Ale ono to tak divný zase není. Občas mě sice pořád překvapuje, kolik toho mám s některýma společnýho, ale už si začínám zvykat, i když mě to ještě někdy trochu vyděsí.

9 lottybiondi lottybiondi | Web | 13. února 2012 v 17:42 | Reagovat

Sleduj má videa a navrhuj jejich téma.Všechny tvé otázky budou zodpovězeny.Na http://lottybiondi.blog.cz/1202/chce-to-neco-noveho .Sleduj piš a ptej se.S láskou Lotty :)

10 punerank punerank | E-mail | Web | 13. února 2012 v 20:18 | Reagovat

Do pytle, to je témat, abych si psala poznámky!
sny divné a ty které si nepamatuju, to sedí!
anglinu jsem mívvala ráda, ale slovní zásoba mi chyběla, nebo ta schopnost opisování, spíš jsem hledala slovo který myslím a mlčela u toho, no hrůza. ale kdybys jela někam do ameriky třeba, vtáhlo by tě to a mluvit bys prostě musela!
Učitelka říkávala - dělej chyby, ale mluv!
o bloggerech se mi taky zdává, nebo jejich jména ve snu figurujou jako slova a já ráno přemýšlím, co slova znamenají:)
Jakto, že jsi nepsala něco hororovitýho na tmu? nebo jsem to přehlídla? těšila jsem se! mně se téma tma moc líbilo. zato teď... škoda mluvit!
Ta paranoya z doktorů nevím čím je. myslím, že lecos jsem si jako malá sama vsugerovala a ne a ne to zmizet!

11 Neriah Neriah | E-mail | Web | 13. února 2012 v 20:56 | Reagovat

[10]:
Buď bych se rozmluvila, nebo bych mlčela jako blbec. Ale je fakt, že při hodinách občas u nějaký otázky netuším odpověď ani v češtině, natož něco překládat.
Inspirace mě nenavštívila. Třeba něco napíšu zpětně, i když to už nebude TT.
Nepamatuju si ten strach, když jsem byla malá, ale údajně mě bylo těžký udržet, abych se nechala vyšetřit... Vždycky mě držel táta a ještě aspoň zdravotní sestra a pořád jsem se rvala a nevzdávala. Teď už se sice umím ovládat, ale utrpení to je.

12 Vendy Vendy | Web | 20. února 2012 v 22:06 | Reagovat

Asi nejlepší fantasy je příběh, který řeší lidské probémy. Protože i do světa elfů a trpaslíků se může zatáhnout podrazáctví, korupce, ziskuchtivost, zbabělost nebo naopak věrnost, odvaha, náklonnost, ale i slabost, strach nebo zoufalství.
Tahle definice se dá vztáhnout i na scifi literaturu. Vlastně nejlepší scifíčka jsou taková, kde se řeší nějaké etické dilema, a vnitřní boj hlavního hrdiny se sebou samým. Elfové, víly, trpaslíci, jednorožci a marťané jsou jen kulisy, které jsou sice pro příběh důležité, ale jen dotvářejí celkový dojem.
To je jen má úvaha, netvrdím, že je pravdivá.

13 Vendy Vendy | Web | 20. února 2012 v 22:10 | Reagovat

[5]:Problém s brakem je ten, že spouta fantasy (nebo aspoň polovina) je brak, příběhy jsou jako podle nějaké šablony, nevěrohodné charaktery postav a slátané zápletky. Když se někomu takováto kniha dostane do ruk a přečte si ji jako jednu z fantasy žánru, nutně si řekne, že je to všechno hovadina a kdo takové blbosti může číst s nadšením, že je sám blbec.
Občas si říkám, kdyby se mi dostal do ruky podobný škvár, jestli bych si fantasy tak zamilovala? Stejně tak scifi nebo horory... 8-O  ;-)  8-)

14 Vendy Vendy | 20. února 2012 v 22:11 | Reagovat

P.S. myslela jsem přečtení úplně první knížky z řady fantasy, nebo dalších žánrů.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.