Chcete-li mi sdělit něco, co se netýká článků (dotazy, návrhy, kritiku atp.), pište do zprávy autorovi nebo do návštěvní knihy.

Day 02: Neoblíbená kniha

5. července 2012 v 22:14 | Neriah |  30 day book challenge
Jestli se divíte, že sem přispívám tak často a zvlášť s tímhle projektem, je to proto, že jsem si něco málo předepsala, abych to sem pak mohla jen hodit a mít klid. Ale brzy to skončí, protože až se dostanu k pozdějším otázkám, kde mám odpovídat na to, jaká postava je mi nejvíce podobná nebo kterou hlavní postavu bych si chtěla vzít... Budu v koncích. Já hlavní postavy většinou zrovna v oblibě nemám. A když už jo, nepatří mezi ty, které bych toužila mít doma :D.
Ale teď už k tématu - stěžovat si budu, až k otázkám dojde.
Mnozí by ode mě čekali, že řeknu Stmívání. O tom se ale nejspíš nikde zmiňovat nebudu. Vzpomněla jsem si totiž na spoustu dalších slátanin a z těch všech Stmívání vychází jako úžasné dílo :D.
Neoblíbených knih mám taky dost. Většinou ale, jakmile mě něco nezaujme, ani to nedočtu, proto si nejsem jistá, jestli je sem pak můžu zařadit. Nakonec jsem ale vybrala, i když jsem ji opravdu nedočetla a nikdy to nemám v plánu.

Eden Maguire - Krásní mrtví

Chtěla jsem původně zmínit naprosto uhozenou sérii Nesmrtelní, ale nakonec jsem ji zavrhla. Je to totiž kniha, která si zaslouží, aby byla co nejdříve zapomenuta a zmizela z povrchu zemského.
Krásní mrtví je myslím čtyřdílná série (já přečetla jen půlku prvního dílu a stačilo mi).
Už samotný název je poněkud odrazující. Když se pak do knihy začtete a zjistíte, o čem ten příběh, který se může jevit jako originální nápad, ale ve skutečnosti je naprosto jednoduchý a nevyvolává ve čtenáři žádné emoce, je, máte (nebo alespoň já měla) chuť knihu po autorce hodit s tím, aby přepracovala nejlépe všechny scény a aby vymyslela jiné postavy, protože tohle... Už samotná hlavní hrdinka je někdo, koho bych nejraději probodala vidličkou.
Emoce všech zúčastněných mi nevím proč připadaly hrozně strojové a nepřirozené, jako by se do nich sama autorka nedokázala vcítit. Takže i když té hlavní hrdince zemřel kluk, působilo to na mě hrozně nevěrohodně a věřte tomu, že vím, o čem mluvím.
Nechci raději vědět, co bude dělat v díle, kdy bude muset řešit jeho smrt. To rádoby drama rozhodně nebude pro někoho, jako jsem já...
Vážně, jestli chcete číst nějakou YA knihu, tuhle berte jako poslední možnost. I kdybyste měli raději napsat svou vlastní slátaninu, která se těm všem bude podobat, raději to, než číst něco jako je tohle.
 


Komentáře

1 Sinead Sinead | E-mail | Web | 7. července 2012 v 15:01 | Reagovat

tak toto znie ako veľmi zlá kniha, nemám rada keď niečo čítam a potom znenávidím hlavnú postavu to je podľa mňa chyba v autorovi.
ďakujem za pekný komentár ku zoznamu kníh, teraz som aj ja začala čítať sci-fi, včera som akurát dočítala od Franka Herberta- Duna. Nevedela by si mi nejaké sci-fi odporúčať? :-)

2 Sinead Sinead | E-mail | Web | 7. července 2012 v 15:25 | Reagovat

ďakujem :-) plánujem si spraviť sci-fi leto a Asimova a Bradburyho už mám na zozname, ostatných čo si napísala si preštudujem. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.