Chcete-li mi sdělit něco, co se netýká článků (dotazy, návrhy, kritiku atp.), pište do zprávy autorovi nebo do návštěvní knihy.

Day 06: Oblíbená YA kniha

17. července 2012 v 20:00 | Neriah |  30 day book challenge
No, načetla jsem jich už dost a je těžké vybrat nějakou hodně oblíbenou... Jistě, líbilo se mi jich dost a někdy i překvapivě to, co bych do sebe neřekla... Přesto si ani jedna z nich nezaslouží být zde uvedena. Nakonec jsem ale vybrala (jak jinak)

Catherine Fisher - Inkarceron

Než jsem se k téhle knize dostala, četla jsem na ni opravdu spoustu chvály, tak jsem se nemohla dočkat. A musím říct, že moje očekávání nezklamala ani náhodou. Vlastně právě naopak - mile mě překvapila.
Rozhodně se od těch tisíců ostatních liší. Její téma je vlastně odlišné nejvíc, jak to jen jde. Představte si, že tam není žádný upír. A žádný nesmrtelný a krásný mladík. A žádná střední škola. Už to samotné je důvod k radosti, nicméně pořád by mohlo hrozit nebezpečí, že se z toho vyklube něco mnohem horšího. Ale nakonec čtenář zjistí, a to už po první stránce, že se rozhodně nebude jednat o pochybný milostný trojúhelník nebo něco mnohem děsivějšího. Kniha totiž nezačíná zrovna vesele. Právě naopak - spíše trochu temně a tím čtenáře navnadí, aby ji četl i dál.
Hrozně se mi líbilo vykreslení celého Inkarceronu. A i to, že hlavní postavy byly takové, jaké byly. Finn by se asi nedal označit jako kladný hrdina - zachránce světa.
Příběh navíc není tak úplně jednoduchý na čtení, jako ostatní YA knihy. Člověk nad ním musí přeci jen trochu přemýšlet, aby se v určitých pasážích zorientoval. Inkarceron je vlastně trochu náročnější na fantazii a ne každému může sednout.
 


Komentáře

1 Aria Aria | Web | 20. července 2012 v 11:03 | Reagovat

Inkarceron je rozhodně unikátní kniha, která stojí za přečtení a skrývá v sobě tolik nevyřčených a přitom jasných věcí, které mají svůj odraz v reálném životě, že to z knihy dělá jednu z nejlepších ve svém žánrů. Už jen proto, že jak jsi řekla - žádná střední, žádný upír. Vlastním Inkarceron i Sapphique a zabírají v mé knihovničce ctnostné místo :-)

2 Neriah Neriah | 23. července 2012 v 18:20 | Reagovat

[1]: Sapphique se ke mně ještě nedostal, ale snad se taky dočkám :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.