Chcete-li mi sdělit něco, co se netýká článků (dotazy, návrhy, kritiku atp.), pište do zprávy autorovi nebo do návštěvní knihy.

Day 11: Kniha od tvého oblíbeného autora

28. července 2012 v 23:54 | Neriah |  30 day book challenge
Tady můžu říct naprosto cokoliv... Mohlo by se zdát, že je jednoduché něco vybrat, ale není tomu tak. Buďto je výběr příliš velký, nebo mě naopak nenapadá vůbec nic - nikdy si nevyberu. :-)

Sergej Lukjaněnko - Hlídky

Hlídky jsem chtěla zmínit už dříve, ale pokaždé se mi tam vecpala jiná kniha. Nicméně myslím, že pro ně přišel ten správný čas, protože Lukjaněnko můj oblíbený autor určitě je. Četla jsem toho od něj víc a líbí se mi, jak do svých příběhů vkládá myšlenky, u kterých je opravdu třeba trochu uvažovat, jinak by člověk nepochopil, o čem to vlastně píše.
Hlídky jsou od něj asi nejznámější,i když on sám je nerad, že lidi znají jenom ty. Když jsem o tom tenkrát četla, trochu jsem se zastyděla a rozhodla se od něj přečíst i něco dalšího... A rozhodně jsem nelitovala. Ale přiznám se, že Hlídky mi v paměti i přes jeho další knihy utkvěly asi nejvíc...
Jako poslední jsem teď dočetla Nanečisto (teď jen sehnat druhý díl), což je kniha, z které mám hodně rozporuplné pocity - víte, začátek byl tak vtipný... Lidi ve vlaku se nejspíš trochu podivovali, proč že se to tak směju... Ale nakonec nabrala vážnější tón, kde i zůstala, i když občas tam nějaká ta vtipná scéna byla.
Doufám, že se brzy dostanu i k jeho dalším knihám.
No a teď potřebuju radu... Mám napsat, jaká kniha nejvíce připomíná můj život... Co myslíte? Poraďte mi nějakou - pokud možno hodně chaotickou a zmatenou, protože taková jsem já.
Jinak se u tohoto bodu zaseknu a dál už se nedozvíte nic (a to neberte jako výhružku, ale jako fakt). :D
*Přečetla si další dva body a zjistila, že budete muset poradit i pak*
Zároveň tedy můžete přemýšlet i nad tím, jaká postava je mi nejvíce podobná. Já ji teda asi zatím neobjevila.
 


Komentáře

1 David Pavel Bachmann David Pavel Bachmann | E-mail | Web | 29. července 2012 v 0:32 | Reagovat

Zdar Neriah, máš něějak rozházený rozmístění stránky. Komentář není vlevo dole, jak bývá, ale je v pravo vedle reklamy a není celkově viditelný.

Jo a k článku: Já mám s Rusama problém. Ve všech knížkách ruských autorů mi připadají dialogy nepřirozený a furt nevim, jestli je to překladama z Ruštiny, nebo ti Rusové prostě takhle mluví.
No a s tou knížkou, co by se nějak podobala tobě, to si teda nevím rady. Nejkomplikovanější, nejpestřejší, a úplně nejvšestrannější je Bible. Nepochopí jí nikdo, kdo opravdově nechce.

2 Neriah Neriah | Web | 29. července 2012 v 12:03 | Reagovat

[1]:
Dík za upozornění, poprosím Labandu, jestli by se mi na to nepodívala.
Mě člověk tak úplně nechápe do doby, než mu to dovolím :) Už jsem uvažovala i nad knihama, ve kterých byla nějaká válka, která by se dala srovnat nějakým způsobem s mými vnitřními rozpory - moje já mezi sebou válčí pořád... Ale nevím, no, budu nad tím muset ještě hodně popřemýšlet.

3 Pentilka Pentilka | Web | 29. srpna 2012 v 12:30 | Reagovat

Doporučuji knihu "Dobrý proti severáku" recenze tady: http://wp.me/p2F3YO-1q

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.