Chcete-li mi sdělit něco, co se netýká článků (dotazy, návrhy, kritiku atp.), pište do zprávy autorovi nebo do návštěvní knihy.

Lisa Rogaková - Stephen King. Mistr strachu

9. července 2012 v 1:56 | Neriah |  Knihy v mých myšlenkách
K téhle knize toho není moc co říct, je to biografie Stephena Kinga.
A abych pravdu řekla, docela zajímavá. Zvláště proto, že těch česky přeložených moc nebude. Myslím, že tohle je první, ale nejsem si jistá, abych nekecala.


Víte, nikdy mě nenapadlo, jak se dají takhle jednoduše čerpat nápady na psaní. Popis toho, jak vznikaly některé z knih, které jsem četla, mě naprosto ohromoval. Na některá díla jsem začala dokonce nahlížet jinak než doposud.
Jedná se zvláště o některé povídky ze sbírky Noční směna, našlo by se toho ale víc. Třeba i Osvícení a jiné.
Věděli jste třeba to, že Řbitov zvířátek King nikdy neplánoval vydat? A svým způsobem se tomu ani nedivím. Mysleli jste si, že Carrie byla jeho prvním napsaným románem? Omyl.
I když kniha byla zajímavá, zároveň byla i hrozně neosobní. Jen prostý souhrn všech důležitých událostí v Kingově životě, správně seřazených, ale kniha jako celek působila mdle. Nudně. A myslím, že je to obrovská škoda.
Patří mezi ty, které už si znova nepřečtete, abyste znovu žasli nad tím, jak co King psal. Možná si tak vyhledáte některé informace (třeba rok vydání některé knihy), ale to je tak vše.
Hodnocení: 5/10
1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Život Stephena Kinga mě vždycky zajímal, a věděla jsem, že bude zajímavé číst o tom, jak které dílko vznikalo.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Souhrn informací.
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Představit.
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
No, u životopisu je zvláštní na tohle odpovídat...
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Spousta moc fajn informací. Teď, když u některých příběhů vím, jak vznikaly, najednou mám na věc úplně jiný pohled než předtím.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Že v sobě kniha neměla víc života, ale byl to jen výčet událostí, tak, jak se za sebou staly. Myslím, že je obrovská škoda, když se Rogaková nepokusila knize dát něco víc. King je úžasná osobnost a rozhodně by si to zasloužil.
I když vím... On sám nikdy nechápal, proč by se někdo o jeho život měl zajímat, což se mi na něm hrozně líbí.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.