Chcete-li mi sdělit něco, co se netýká článků (dotazy, návrhy, kritiku atp.), pište do zprávy autorovi nebo do návštěvní knihy.

Maggie Stiefvater - Splynutí

9. července 2012 v 2:02 | Neriah |  Knihy v mých myšlenkách
Poslední díl série Vlci z Mercy Falls.

Poslední díl série Vlci z Mercy Falls.
Ačkoliv jsem ho nechtěla číst, zvláště pak po přečtení Váhání, nakonec se mi ocitl doma z knihovny (a neptejte se mě, kde se tam vzal), tak jsem ho přečetla. A musím říct, že jsem si o sérii trochu poupravila mínění, i když jen trochu.
V první půlce knihy se nic zvláštního neděje, vpodstatě jen to, že se Grace proměňuje v člověka a zpět ve vlka a Sam se trápí sebelítostnými úvahami. To se změní v den, kdy musí Sam Grace v podobě vlčice zachránit život. V hlavě se mu trochu rozsvítí a uvědomí si, že by asi neměl jen tak sedět s rukama v klíně a litovat se. Isabel totiž zjišťuje, že její otec chce pořádat hon na vlky, což je pro všechny trochu větší komplikace.
Tentokrát jsou však s nápady v koncích všichni, jen cole nezahálí a snaží se něco podniknout. Má totiž Beckovy poznámky a zjišťuje, že celá smečka se již jednou přestěhovala a proč by se to nemohlo stát zas? Mají však před sebou ještě spoustu práce a zkrácení termínu, který na všechny přípravy mají, jim zrovna taky nepomůže. Objeví se však pomoc a to z té nejnečekanější strany...
První půlku knihy jsem si říkala: "Sakra, co to čteš? Proč tím ztrácíš čas?"
Jakmile se však něco začalo dít, musela jsem názor trochu poupravit. Kniha se blížila ke konci a i když mi to nejdůležitější přišlo hrozně zkrácené, zatímco ty nepodstatné části byly zbytečně dlouhé, mám z knihy celkem dobrý pocit. I když první díl bez závěru bude nejspíš vždy mým favoritem.
Hodnocení: 6/10
1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
No, když už se mi ocitla doma...
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Vhodná pomoc
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Přesunout
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Myslím, že nakonec tím tahounem příběhu byl opět Cole... Já nevím, nebýt jeho, nedovedu si představit, co by tam všichni dělali...
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno pozitivum.
Scéna s Beckem se mi hrozně líbila. Ačkoliv byla příliš dojemná a smutná, udělala na mě dojem.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
První část knihy, kdy všichni seděli s rukama v klíně a nic nedělali... To bylo místy zbytečné rozvleklé.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.