Chcete-li mi sdělit něco, co se netýká článků (dotazy, návrhy, kritiku atp.), pište do zprávy autorovi nebo do návštěvní knihy.

Patricia Briggs - Říční znamení (Mercedes Thompson 6)

9. července 2012 v 1:59 | Neriah |  Knihy v mých myšlenkách
Máme tu již šestý díl o automechaničce Mercy, která se dokáže měnit v kojota.

Hned na začátku knihy začínáme poněkud veselejší událostí, kterou je svatba. Každému, kdo sérii čte od začátku (jinak bych to asi ani nedoporučovala) jistě tuší, o koho jde. Dalo by se říct, že je tato událost vyvážena hned jednou neveselou, aby to Mercy a jejímu okolí nebylo líto.
Adam s Mercy odjíždí kempovat do Maryhill k řece Columbii, kde však problémy teprve začínají. Už samotný fakt, že si Adam půjčil karavan od Strýčka Mikea, nenaznačoval pohodový průběh.
V řece Columbii žije prehistorická nestvůra, která se nedávno probudila a Mercy je pro ni lákavá kořist. Do toho ještě ve snech vídá smrt dalších lidí a zjevuje se jí duch jejího otce. A pomalu ani nemůže jít vklidu nakoupit, aby ji někdo nepřepadl ve zkušební kabince.
V tomto díle se autorka konečně zaměřuje trochu více na Mercyin původ, konkrétně na tu indiánskou polovinu a kojota, ve kterého se proměňuje.
Mercyin cíl je jasný - přežít, protože to Adamovi slíbila, ale oba si prožijou perné chvíle.
Kniha je možná trochu slabší než některé předchozí ze série, i tak je pořád příjemným počtením a občas se člověk musí i smát.
Hodnocení: 8/10
1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Protože čtu Mercy už od začátku a nevidím důvod, proč bych ji měla přestat číst, když mě baví.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Říční znamení (já vím, hrozně originální :D)
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Přežít (nebo nenechat se sežrat)
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Adama mi bylo místy dost líto, život s Mercy nemůže být nic jednoduchého :D A jinak Mercy... To nešlo jinak, než se s ní ztotožnit zvlášť v některých ohledech
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Vtipné scény plus to, že je to stále odpočinková četba, která neurazí
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Bylo to moc krátké. Než jsem si všimla, že se něco děje, byl konec. xD Vážně, někdy bych zakázala psát krátké knihy. xD
 


Komentáře

1 Snoubení Tmou Snoubení Tmou | E-mail | Web | 8. března 2013 v 18:04 | Reagovat

Mně naopak Říční znamení jako jediné připadalo zbytečně dlouhé. Ostatní díly s Mercy jsem přečetla raz dva, ale tímhle se ne a ne prokousat. Uvidíme, jak si povede další díl. Snad v něm bude zase více postav, bez kterých to pro mě prostě nebylo ono :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.