Chcete-li mi sdělit něco, co se netýká článků (dotazy, návrhy, kritiku atp.), pište do zprávy autorovi nebo do návštěvní knihy.

Duben 2014

Nový blog je na světě

26. dubna 2014 v 21:56 | Neriah |  O všem a o ničem, aneb když vám chci něco sdělit
Ano vážení, je to tady. Nový blog je vytvořen, a tak už jen stačí napsat zde článek na rozloučenou.

Vůbec se mi do něj nechtělo, cítím teď podivnou nostalgii, když chci odsud zmizet. Úvodní článek je na novém blogu už dva dny, ale já se k tomuhle odhodlávám až teď.

Chtěla jsem přesunout některé články odsud na ten nový, ovšem co jsem tak googlila a snažila se získat alespoň nějaké informace, vypadá to ,že taková věc asi vůbec není možná.

Co jsem tak, jakožto absolutně technicky neschopná osoba pochopila, je třeba exportovat články do jakéhosi xml souboru, a to prý blog.cz neumožňuje (dva a půl roku starý údaj). Ale pochybuju, že se to nějak za tu dobu změnilo.

Vždycky jsem měla zafixováno, že to určitě nějak jde, že někteří takhle své staré články přesouvali. Ale asi jsem to celé trochu popletla - ti, kteří své články opravdu přesunuli, se nestěhovali na blogger, nýbrž na svou vlastní doménu. V takovém případě to pravděpodobně jde.

Tu doménu jsem chtěla taky, jenže jsem teď několik dní intenzivně studovala blogspot, a když jsem z toho něco málo pochopila, měla bych se stěhovat zase jinam a zkoumat tak něco úplně jiného? Nevím, jestli se mi do toho úplně chce…

A rozhodně nemám v plánu články odsud přesouvat ručně - vykopírovat je a zveřejnit znova. Chtěla jsem k nim původní data zveřejnění, a nejlépe i všechny komentáře.

Pokud je tu ale přece jen nějaký ajťák, který má pocit, že se mýlím, a přesun je realizovatelný, přičemž by byl ochoten mi s tím poradit, nechť se mi neváhá ozvat.

Jak už jsem zde nejspíš několikrát psala, trápí mě čím dál větší ztráta anonymity. Vím, že když publikuju na internetu, musím s tím do určité míry počítat, ovšem vím minimálně o dvou lidech, kteří o mém blogu ví, a není mi to příjemné. Mám kolem sebe několik přátel, kterým jsem adresu dala dobrovolně a byla jsem si plně vědoma faktu, že si můžou přečíst cokoliv, co zde publikuju. Vzhledem k tomu, že mě k tomu nikdo nenutil (no dobře, skoro :D), nevadí mi to. Ovšem jsou tu i lidé, kterým jsem tu adresu nedala, prostě si mě našli nějak sami, a u nich mi není příjemné, že jim je umožněno číst si některé věci. V psaní se tak čím dál víc omezuju a nedokážu být už tolik upřímná jako dřív. Možná bych to neměla tolik řešit a ten fakt ignorovat, zatím se tomu ale neumím postavit tak, jak bych chtěla. Prozatím na to nemám dostatečně vysoké sebevědomí. Nakonec je třeba možné, že ti lidi mě vůbec nečtou, že jim je nějaký blog praštěné Neriah úplně ukradený a svůj čas tráví užitečněji, než zkoumáním kdejakého článku, který jsem kdy vytvořila. Ale jsem paranoidní a pochybuju o tom, přestože je to nejspíš pravda.

V tomhle by se ta vlastní doména celkem hodila, vytvořila bych prostě heslovanou sekci jen pro zvané a bylo by jen na mně, kdo by měl do ní povolený přístup. Druhou možností je si osobní výkecy nechat pro sebe, ale to se mi taky nechce. Chci mít v psaní svobodu a chci na některé věci náhled i jiných lidí. Vždycky mi neskutečně pomohlo, když jsem tu napsala nějaký sebelítostný článek a někdo mi v komentářích napsal, že to zažil taky a že to přejde, nebo mě jenom nějak povzbudil. Blogger nenabízí možnost zaheslovat jen nějakou jednu část, pouze rovnou celý blog. A vzhledem k tomu, že nepíšu jen o osobních věcech, ale i polorecenze na knihy apod., je naprostý nesmysl celý blog nějak skrývat, ztratil by pak svůj smysl.

Je tu ještě jedna možnost - založit si další, zaheslovaný blog, ale stále si nejsem jistá, jestli se mi do toho vlastně chce.

Takže tuto věc stále nechávám otevřenou a až to nějak pořeším, určitě dám nějak vědět.

A teď k tomu nejdůležitějšímu…

Přestože můj nový blog nehodlám nijak výrazně tajit a pokud ho někdo najde, rozhodně pozná, že je můj a já se z toho nebudu nijak hroutit, adresu do článku psát nebudu.

Mé důvody k tomu jsou asi dost nepochopitelné a podivné, takže se tu o nich rozepisovat nehodlám, každopádně se nebráním tomu adresu poskytnout zájemcům, kteří si o ni napíšou.

Máte dvě možnosti:

Buďto mi napsat na mail vlciceneriah@seznam.cz a požádat o ni (do předmětu napište něco jako nová adresa či cokoliv jiného, z čeho půjde poznat, o co se jedná), nebo pokud si z nějakého důvodu nepřejete, abych znala vaši mailovou adresu (třeba kvůli odhalení vašeho pravého jména nebo tak něčemu), můžete se mi ozvat do zprávy autorovi a já vám můžu napsat adresu do komentáře k nějakému vašemu staršímu článku nebo taky do vzkazu autorovi, kam si řeknete. V tom případě ale prosím uveďte svůj blog, pokud vás z nějakého důvodu neznám (nikdy jste u mě nekomentovali atd.)

A jestli nechcete psát mail a nemáte ani blog, tak… NO, máte asi smůlu :D

Předchozí řádky byly asi z větší části zbytečné, vzhledem k faktu, že většina čtenářů (těch komentujících) na mě už nějaký kontakt má (facebook, skype), a někteří už dokonce odkaz vyžebrali, ale kdyby se tu přece jen ukázal někdo, kdo se doposud styděl komentovat, a přesto by mě rád četl i dál, raději sem svůj kontakt dávám. Stejně tak se mi na mail můžou ozvat i ti ajťáci, kteří by něco tušili o tom přesunu článků odsud na blogspot.Jen chci ještě upozornit, že nemám vůbec ponětí o tom, jak ten vzhled na novém blogu vypadá. Trochu jsem si tam hrála, takže těžko říct. Pokud to bude nějaká hrůza, prosím, dejte mi vědět. Sice si nejspíš nebudu vědět rady, jak to dát do pořádku, ale můžu se to každopádně pokusit zjistit. Hlavně fakt napište, já se z toho nezhroutím. Aby to nevypadalo jako ta situace ze střední, kdy jedna profesorka prohlásila: "Jsme na škole pro zrakově postižené, tak nebudu upozorňovat na to, že má někdo nevidomý špinavé/nehodící se oblečení."

Blog nepíšu jen pro sebe, ale i pro své čtenáře, a pokud by se někomu články četly obtížně, vážně by mě to mrzelo. Jako odečítačům obrazovky se to bude myslím líbit (alespoň ten můj se nijak nevzpírá a neprotestuje), ale jak ostatním, to těžko říct…


Každopádně to už tu jen tak plácám, nechce se mi ten článek totiž ukončovat a definitivně tak potvrdit fakt, že opouštím místo, kde jsem strávila přesně 3 roky,osm měsíců a nějaký ten den k tomu.

Ale už to musím udělat a přitom doufat, že mé rozhodnutí změnit působiště bylo správné. Takže
Sbohem!

Jak to je s tím novým blogem?

23. dubna 2014 v 13:52 | Neriah |  O všem a o ničem, aneb když vám chci něco sdělit
Založit si nový blog, to není jen tak. Nestačí jen dovednosti v oblasti počítačů, potřebujete k tomu i pořádnou fantazii. Pokud ji nemáte, velmi to zamrzí. Zvlášť, pokud jste stejně tak nároční jako já, co se týče vaší nové adresy, a pokud si chcete založit blog na blogspotu.

Měla jsem jen několik podmínek.

Adresa nesmí být anglická.

Neměla by být stejná jako tady tj. přezdívka.blogspot.com

Měla být krátká a lehce zapamatovatelná pro každého čtenáře.

Ovšem osud tomu chtěl úplně jinak.

Nejprve jsem si vybrala několik adres obsahujících krátká latinská slova, která jsem různě kombinovala s pomlčkama i bez, přičemž ta slova byla maximálně dvě. Jenže všechno už bylo obsazené. Některé nesmysly, které jsem tam napsala, taky. Prostě všechno.

Tak jsem začala s češtinou.

A světe, div se, dopadlo to úplně stejně.

Zase bylo vše zabrané.

Proto jsem v nouzi nejvyšší vyťukala neriah.blogspot.com. A hádejte co? Blog je už dávno vytvořený. A můj není, to mi můžete věřit !
Navíc je u všech datum zveřejnění posledního článku maximálně rok 2008, někdy dokonce i 2000. Je to k vzteku!

A když už bylo něco volné, bylo to proto, že jsem ze vzteku začala psát adresy jako jmenonezname.blogspot.com nebo nemajmeno.blogspot.com.

Jenže to se mi ani trochu nelíbilo. Takovou divnou adresu bych prostě nechtěla ani za nic, snad bych ji nepřijala ani v případě, kdyby to byl poslední volný blog na celém světě.

A co teď s tím?

Během večera jsem vymyslela postupně dvaadvacet adres (ano, psala jsem si je a počítala) a všechny byly obsazené.

Druhý den jsem vymyslela dalších několik, ale bylo to k ničemu.

Do vymýšlení se nakonec zapojila i Punerank, čímž jí děkuju, přestože jsem žádný z nápadů nevyužila. Ze zoufalství jsem nakonec napsala adresu, kterou jsem vlastně ani nechtěla. A založila blog. A zjistila, že mi tam nejde vůbec nic nastavit. A taky, že mi nejdou psát články. Dokonce ten blog ani nejde zrušit. A tak jsem to prozatím odložila.

Těžko říct, zda je to vina mého prohlížeče, mého antitalentu na počítače nebo něčeho jiného... Každopádně to budu zkoumat, a až vyzkoumám, tak jestli budete hodní, adresu vám poskytnu...

Pokud nevyzkoumám, začnu uvažovat i o jiných variantách, jako třeba o vlastní doméně. Ale to se ještě uvidí, jak se mi do toho taky bude chtít.

Jinak má anonymita začíná pomalu ale jistě brát za své. Z reálu už mě zná vážně dost lidí. Takže přesun blogu už je na místě. Ne proto, abych si změnila přezdívku a snažila se jim ztratit z očí, ale spíš proto, aby se nikdo už neprobíral tímhle blogem a raději se zaměřil na ten nový, kde se budu muset trochu mírnit v tom, o čem píšu.

A pokud mi to moje vykecávání bude chybět, vytvořím třeba nějakou heslovanou sekci jen pro zvané.

Do chvíle, než to celé pořeším, však zůstávám zde.

Ostatně, tenhle blog mi sloužil věrně přes tři a půl roku, tak to ještě nějakou dobu vydrží.