Chcete-li mi sdělit něco, co se netýká článků (dotazy, návrhy, kritiku atp.), pište do zprávy autorovi nebo do návštěvní knihy.

Neorganizovaný chaos!

To co jsem napsala, nebo spíš nenapsala

13. dubna 2012 v 18:21 | Neriah
Po dlouhý době jsem otevřela starou složku s nedopsanýma povídkama. Nejsou tam všechny, jsou chaoticky v různých složkách, podsložkách a dalších podsložkách, takže některý z nich nacházím klidně až po roce nebo i delší době...
Hm, ale těch pár, který jsem našla...
Nevim, co si o nich myslet. Byly to tenkrát dobrý nápady, možná. Ale teď, když si to čtu, jsou to příběhy psaný někým cizím. Jako bych je já ani nepsala. Proč mám pocit, že nejsou moje?
Než začnu něco psát, vždycky už mám v hlavě nějakej nápad. I když třeba nedopracovanej k dokonalosti. Ať už je to jméno hlavního hrdiny nebo útržky světa či minulost některý z postav... Ať už cokoliv, něco to je. Ale když si čtu tyhle... Starý a nedokončený útržky, jen myšlenky, který jsem tehdy bůhví proč nedopsala, nevybaví se mi nic.
Žádná asociace. Žádná vzpomínka na to, v jakým jsem to psala rozpoložení, co jsem tím či oním myslela... A přitom to třeba fakt nebylo špatný.

Lámu si s tim marně hlavu. Je mi líto těch slov, která nikdy nespatří světlo světa, protože jsem je zapomněla dřív, než mohla vzniknout. Je mi líto těch zmařených myšlenek, tenkrát. A taky mě mrzí, že ty výtvory nemůžu smazat. Aspoň některý ne.
Prostě jenom proto, že nechci. Že si chci občas přečíst to, co jsem mohla stvořit.

Ale kvůli tomu nepíšu. Tak mě napadlo, že když už je tu ta chaotická rubrika, dám sem pár těch ukázek a k tomu nějaký poznámky. Samozřejmě nynější, protože tehdy jsem si k tomu chytře nepoznamenala vůbec nic a možná je to škoda. Chtěla bych znát svoje tehdejší myšlenkový pochody.

Vstup jen na vlastní nebezpečí...

23. ledna 2012 v 11:45 | Neriah
...Z neznámých pohnutek jsem založila novou rubriku...
Už dlouho jsem si lámala hlavu s tím, kam psát některé myšlenky, které se nehodily do životních útržků či jinam.
Až jsem teda jednu založila.
Neorganizovaný chaos...
Takové jsou moje myšlenky.
A taková bude tahle rubrika.
Co zde budu uveřejňovat mi vlastně ještě není jasné. Asi vše, co mě napadne. Srandičky, hlášky, vzpomínky, to, nad čím přemýšlím před spaním nebo po probuzení,...
Hlavu mám někdy příliš přeplněnou a potřebuju si ji vyčistit.
Psaním se rozhodně některých myšlenek zbavím.
...Nejsem si jistá, jestli vůbec moje psaní bude mít nějaký řád. Asi ne. Možná to bude vypadat jako letošní článek o Vánocích.
Dlouho jsem žádnou rubriku nezaložila. A můj blog potřebuje trochu oživit. O knížkách mě baví psát asi nejvíc, ale nemůžou tu být jen ty... Chci, aby tu bylo ještě něco ze mě... Něco jiného, než stížnosti...
Nějak moc není chuť psát jen o tom, co mi vadí. ačkoliv je toho dost, věřím, že to ani všechny nezajímá a nechtějí to číst.
Začala jsem psát povídku, každopádně zatím ji nebudu zveřejňovat. Zatím ještě nežije svým životem a je taková... Hm... Musí uzrát. Až ji dopíšu, jestli ji dopíšu, nejspíš ji hodně upravím a pak ji možná dám na net. do té doby ne. dokud to není dokončené... Znám se, víte?
Neumím psát konce. Ničeho.
A abych to nezakřikla, neprozradím zatím ani děj.
Stejně není originální. Ale co je vlastně originální?
 
 

Reklama